Golden-Sun-GBA-NSO

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Golden Sun powraca na Nintendo Switch Online!

Prawie rok po tym, jak Nintendo potwierdziło, że Golden Sun zostanie dodane do listy gier Game Boy Advance w Nintendo Switch Online, gra otrzymała w końcu datę wydania.


Gra fantasy RPG z 2001 roku, oraz jej mniej ceniony sequel Golden Sun: The Lost Age, będą dostępne w serwisie od środy 17 stycznia. Aby uzyskać dostęp do obu tytułów, musisz mieć członkostwo w Nintendo Switch Online + Expansion Pack.

Golden Sun to jedna z najlepszych gier RPG na Game Boy Advance. Seria doczekała się dwóch kontynuacji, z czego ostatnia (i najgorsza) to Golden Sun: Dark Dawn z 2010 roku na Nintendo DS.

Mimo że wielu fanów od lat liczy na nową odsłonę, seria przetrwała głównie dzięki serii Super Smash Bros., gdzie protagonista Isaac jest reprezentowany jako przedmiot Assist Trophy.

Jak zauważono na japońskiej stronie Nintendo, wersje ze Switch Online umożliwią graczom przenoszenie danych zapisanych w Golden Sun do jego kontynuacji za pomocą metod “komunikacji” lub “hasła”, jakie były dostępne w oryginalnych tytułach. Teraz możesz również grać w bitwy online z innymi graczami.

Zanim ogłoszono tę wiadomość, niezawodny leaker Pyoro przewidywał, że wkrótce pojawią się informacje o nowym tytule Game Boy Advance w Nintendo Switch Online. Chociaż to nie jest najbardziej zaskakująca informacja, biorąc pod uwagę, że Golden Sun zostało początkowo zapowiedziane na usługę w lutym zeszłego roku, to i tak jest to miła wiadomość.

Jedynym wcześniej potwierdzonym tytułem, który jeszcze nie został wydany, jest F-Zero Maximum Velocity - który może pojawić się w przyszłym miesiącu podczas Nintendo Direct.

Obecnie dostępne tytuły Game Boy Advance w Nintendo Switch Online to m.in. Kirby & The Amazing Mirror, Metroid Fusion, Super Mario Advance, The Legend of Zelda: The Minish Cap.

Jak na razie nie podjęto próby dodania wsparcia dla gier Nintendo DS, mimo że były one częścią Wii U w Virtual Console, a biorąc pod uwagę, w jakim miejscu Switch jest w swoim cyklu życia, nie jest jasne, czy Nintendo kiedykolwiek się do tego zastosuje.Jaki jest wasz ulubiony tytuł Game Boy Advance dostępny w Nintendo Switch Online spośród wymienionych, czy może macie inny ulubiony tytuł? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz