final-fantasy-pixel-remaster-logo

Właściciel zdjęcia: Square Enix

Final Fantasy Pixel Remaster trafi na Switcha

Final Fantasy Pixel Remaster, zremasterowane wersje pierwszych sześciu gier z serii Final Fantasy, dostępne wcześniej tylko na PC poprzez platformę Steam i urządzenia mobilne, trafi na PlayStation 4 i Nintendo Switch wiosną – poinformowało Square Enix w poniedziałkowym oświadczeniu prasowym. Square Enix wyda również wersje fizyczne w ograniczonych ilościach a pośrednictwem, w tym wersja Anniversary Edition za 260 dolarów. 


Seria Pixel Remaster ma na celu zachowanie retro 8-bitowej oprawy graficznej oryginalnych sześciu tytułów Final Fantasy – wydanych w latach 1987-1994 na takie systemy jak Nintendo Entertainment System, Super NES i Sony PlayStation – jednocześnie wprowadzając pewne ulepszenia wizualne i jakościowe. Wśród nich znalazła się odświeżona grafika, zmieniona ścieżka dźwiękowa nadzorowana przez kompozytora Nobuo Uematsu, poprawiona rozgrywka, uwspółcześniony interfejs użytkownika oraz opcje automatycznych bitew. 

Square Enix nie odpowiedziało natychmiast na prośbę o komentarz. 

Estetyka retro jest od jakiegoś czasu popularnym trendem w grach. Jest to szczególnie popularne w przypadku tytułów niezależnych, ponieważ gry 2D są łatwiejsze do wykonania niż te w pełnym 3D. Popularność zyskała również estetyka „HD-2D”, w której gra posiada klockowatą grafikę 2D z pewnymi efektami 3D wkomponowanymi w design. Gry wykorzystujące HD-2D to między innymi Octopath Traveler z 2018 roku i Live A Live z 2022 roku. 

To styl, który łączy ograniczone sprzętowo rozwiązania z lat 80-tych i 90-tych i doprowadza je do granic współczesności. Okazało się, że jest to silna formuła dla Square Enix – Octopath Traveler sprzedał się w 3 milionach egzemplarzy, a Live A Live w 500 tysiącach. Square Enix pracuje nad Octopath Traveler 2, a fani mają nadzieję, że ukochane tytuły z lat 90. takie jak Chrono Trigger również doczekają się wersji HD-2D. 

Zarówno standardowe wydanie fizyczne, jak i Anniversary Edition są dostępne w przedsprzedaży w sklepie Square Enix. Standardowa edycja, której cena wynosi 75 dolarów, będzie zawierała wszystkie sześć gier na kartridżu Switch. Anniversary Edition za 260 dolarów będzie zawierać fizyczną wersję Remaster Series, dwupłytowe wydanie soundtrack na winylu, zestaw pikselowych figurek, artbook i etui, a wszystko zapakowane wewnątrz rocznicowego pudełka. 

Jak myślicie, czy Square Enix udostępni więcej egzemplarzy? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach oraz na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz