16033680603770194-jpg-gallery.big-iext63897876

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Fenomenalny wyczyn fana Super Mario: Przejście wszystkich trójwymiarowych odsłon

Jeden fan Super Mario przejął kontrolę nad wszystkimi trójwymiarowymi grami Super Mario, kończąc je wszystkie w jednym podejściu na 100%. Gry z serii Super Mario cieszą się uznaniem wielu ludzi, bez względu na ich styl gry, zwłaszcza tych związanych z community speedrunnerskim. 


Franczyza Super Mario, znana z niektórych najlepszych gier platformowych, jest zauważalna w środowisku speedrunnerskim. Główne gry z serii, w których pojawia się maskotka Nintendo – Mario, polegają na przechodzeniu światów, które składają się z wielu poziomów pełnych wrogów do zdeptania i zagadek do rozwiązania. Poziomy są również wypełnione tajnymi obszarami czekającymi na odkrycie, a także wieloma wartościowymi przedmiotami do zebrania, takimi jak gwiazdki, znaczki czy księżyce. W zeszłym miesiącu jeden z fanów Super Mario ogłosił na swoim kanale na YouTube, że podejmie się wyzwania przejścia wszystkich trójwymiarowych odsłon Super Mario z pełnym ukończeniem na 100%.

Streamer i speedruner Kingj0444, ukończył jako pierwszy na świecie speedrun 3D Mario 2405 w ciągu niecałych dwóch dni w jednym podejściu. Kingj0444 opublikował na Twitterze, jak bardzo jest dumny z siebie, wraz ze zdjęciem, na którym szczegółowo przedstawione jest, jak długo grał w każdą z gier. Liczba zebranych gwiazd, błyszczących przedmiotów i księżyców w każdej grze sumuje się do 2405, skąd pochodzi nazwa tego speedrunu. Zagrał we wszystkie dziewięć głównych gier 3D Super Mario, w tym dwie z jednym z najfajniejszych mechanizmów grawitacyjnych w grach: Super Mario Galaxy i Super Mario Galaxy 2.


Kingj0444 wcześniej ukończył inne speedruny i jest dobrze znany w społeczności speedrunnerów dzięki swojemu speedrunowi 3D Mario 1862. Kingj0444 napisał w komentarzu pod swoim tweetem, że przygotowywał się do speedrunu 3D Mario 2405 od czasu swojego poprzedniego speedrunu, który odbył się prawie cztery lata temu.

Podczas gdy ludzie z community gratulowali mu osiągniecia, niektórzy wyrazili zaniepokojenie jego zdrowiem. Istnieję sposoby, w jakie granie może wpływać pozytywnie na zdrowie, ale niektórzy nie mogli zrozumieć, jak speedruner tracący prawie dwie doby snu może być zdrowy. „Istnieje powód, dlaczego w bardzo długich speedrunach dozwolone są przerwy na sen” – powiedział jeden użytkownik. Kingj0444 oświadczył po pomyślnym zrealizowaniu swojego celu, że będzie stawiał na sen. 

Krążą plotki, że w drodze są cztery nowe gry z serii Super Mario. Możliwość dodania nowych gier Super Mario może skłonić Kingj0444 do podjęcia kolejnego speedrunu. Speedrun 3D Mario 2405 Kingj0444 jest dostępny do obejrzenia na jego kanale Twitch.

Czy waszym zdaniem wyczyn Kingj0444 zasługuje na szacunek? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz