mika-baumeister-7P2QXuPmR9I-unsplash

Właściciel zdjęcia: Mika Baumeister / Unsplash

Fani Pokemonów gorączkowo kupują starsze tytuły przed trwałym zamknięciem eShopu

Pozostał niecały tydzień do bezpowrotnego zamknięcia sklepu internetowego Nintendo 3DS, fani Pokemonów na całym świecie gorączkowo starają się kupić i pobrać dostępne w sklepie tytuły Pokémon. Według danych sprzedażowych podanych dzisiaj przez Nintendo Life, najlepiej sprzedającymi się grami w sklepie eShop w tym tygodniu są Pokémon Crystal, Pokémon Red i Pokémon Yellow.


Pokémon Gold jest piątą najlepiej sprzedającą się grą tygodnia, a Pokémon Silver zajmuje siódmą pozycję, Pokémon Blue ósmą, a Pokémon Dream Radar zajmuje jedenaste miejsce. Wszystkie z wyjątkiem jednej pozycji są tytułami Virtual Console, a żadna z tych gier nie będzie już dostępna w sprzedaży po wycofaniu sklepu 3DS eShop w tym roku 27 marca. 

Ostatnio Nintendo udostępnia swoje tytuły Game Boy i Game Boy Advance dla subskrybentów Nintendo Switch Online, ale na razie nie ma w niej żadnych z legendarnych gier Pokémon wydanych na te klasyczne konsole przenośne. Choć Nintendo ogłosiło, że gra Pokémon Trading Card Game wkrótce dołączy do usługi, firma nie podała jeszcze dokładnej daty jej wprowadzenia. 

Obecnie jedynym sposobem na zakup i pobranie klasycznych tytułów Pokémon jest skorzystanie z Virtual Console 3DS. W dobie dominacji usług streamingowych i coraz droższych ofert gier używanych, niestety trwałe posiadanie klasycznych tytułów Pokémon stanie się tylko trudniejsze po zamknięciu sklepów 3DS i Wii U. 

Virtual Console oferowane przez sklepy 3DS i Wii U eShop (w jeszcze wcześniej przez Wii Shop Channel na Nintendo Wii) od dawna stanowiło oazę zachowania gier wideo. Za jednorazową opłatą zakupu fani mogli posiadać swoje ulubione klasyczne tytuły Nintendo – w tym Pokémony – na zawsze, bez potrzeby połączenia z internetem i bez konieczności subskrypcji. W dzisiejszych czasach większość wydawców, w tym Nintendo, przechodzi teraz na teren oparty na subskrypcji i streamingu gier. 

Nie jest to jednak koniec ery. Deweloperzy, jak na przykład Capcom, nieustannie przenoszą starsze tytuły na współczesne konsole zarówno fizycznie, jak i cyfrowo. Jednocześnie Sony wybiera podejście podwójnej dystrybucji swoich klasycznych gier, tak aby każdy, kto chce przykładowo zagrać w Ape Academy 2, miał wybór między streamowaniem tytułu, a zakupem pełnej wersji. 

Chociaż obecnie skupienie Nintendo może być skierowane na usługę streamowania Nintendo Switch Online, nie jest wykluczone, że klasyczne tytuły Pokémon, jak i wiele innych, będą ponownie dostępne do kupienia poprzez Nintendo Switch eShop lub w jakiejś przyszłej konsoli. 

A Wy? Jakie gry zakupiliście przed zamknięciem eShopu 3DS? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz