BotW Hemaar s Descent

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Fan odkrył możliwe zależności między Tears of the Kingdom a Breath of the Wild

Fani Zeldy pilnie przeszukują każdy fragment „Breath of the Wild” w poszukiwaniu wskazówek na temat „Tears of the Kingdom”, a jeden z graczy może właśnie to zrobił eksplorując Gerudo Highlands. Te tereny są domem dla grobów siedmiu wojowniczek Gerudo Heroines, które są przedstawicielkami cech, które Gerudo cenią najbardziej u swojego ludu. Jednak legendarne ósme ogniwo wciąż pozostaje tajemnicą wiszącą nad pustynnymi mieszkańcami, które, jeśli ta nowo odkryta wskazówka jest w rzeczywistości związana z nową grą, może w końcu dać graczom odpowiedzi na niektóre pytania. 


„The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom” to najnowsza część długowiecznej przygodowej serii Nintendo, stanowiąca bezpośrednią kontynuację hitowej gry z 2017 roku „Breath of the Wild”. „Tears of the Kingdom” dzieje się jakiś czas po pokonaniu Calamity Ganon i pokazuje Hyrule, zagrożone przez odrodzonego Ganondorfa, który po raz pierwszy pojawił się w grze w 2006, czyli „Twilight Princess”. Gracze będą musieli eksplorować Hyrule oraz tajemniczymi niebiańskimi krainami unoszącymi się nad regionem, jeśli chcą powstrzymać najnowszy ruch Ganondorfa na drodze do uzyskania ostatecznej mocy. 

Ósma Gerudo Heroine została po raz pierwszy wspominana w grze „Breath of the Wild” po ukończeniu zadania „The Seven Heroes Shrine Quest”, które wysyła graczy do doliny między Risoka Snowfield a Hemaar’s Descebt. W tym regionie gracze odkrywają posąg bogini podobny do tych, które widoczne są przy grobach Siedmiu Heroinek, ale poza tym niewiele wiadomo o tej bohaterce, poza sugestiami, że mogła mieć jakiś konflikt z pozostałymi heroinami, co doprowadziło do jej separacji. Użytkownik Reddita o pseudonimie TheEggRoller przyjrzał się bliżej tym grobom i odkrył, że jeden z nich ma łzę na czerwonym tle, co może sugerować możliwe połączenie z Ganondorfem.


W najnowszym zwiastunie Tears of the Kingdom Ganondorf jest widziany z jedną z łez osadzoną w jego głowie i używając mocy przeciwko Linkowi. Odkrycie to skłoniło niektórych użytkowników do spekulacji, że albo łza, którą używa Ganondorf, należała wcześniej do heroiny albo w bardziej złowrogim scenariuszu, heroina miała jakiś związek z Ganondorfem lub Calamity Ganonem i została odseparowana od pozostałych heroin. Inni użytkownicy jednak kwestionowali to twierdząc, że odkrycie jest bardziej przypadkowe i nie będzie odgrywało żadnej roli w fabule Tears of the Kingdom. 

Zaledwie kilka tygodni pozostało do premiery gry „The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom”. Gracze już niedługo dowiedzą się, czy odkrycie związane z Ósmą Heroiną Gerudo jest bezpośrednio powiązane z grą, czy też jest tylko fałszywym tropem. To nie zatrzyma graczy w dalszym eksplorowaniu królestwa Hyrule, w nadziei znalezienia więcej wskazówek dotyczących tego co czeka ich w sequelu do „Breath of the Wild”. W każdym razie powrót Ganondorfa zapowiada nową erę chaosu, przeciwko której Link, Zelda i reszta ich sojuszników będą musieli stanąć razem, aby raz jeszcze ocalić Hyrule. 

„The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom” ma swoją premierę zaplanowaną na 12 maja 2023 roku na konsoli Nintendo Switch. 

Czy według was ta teoria może być prawdziwa? Dajce nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz