e778c193-de19-4312-a4b1-a38854e0526e

Właściciel zdjęcia: Bedtime Digital Games / Mads & Friends

Emocjonalna gra przygodowa The Forest Quartet zadebiutuje na Switchu

Firmy Bedtime Digital Games oraz Mads & Friends oficjalnie ogłosiły, że The Forest Quartet w końcu zostanie wydane na platformę Nintendo Switch, 17 listopada, w cenie 39 złotych. Tytuł ten, będący narracyjną grą przygodową z elementami łamigłówek, pierwotnie zadebiutował w grudniu 2022 roku na konsolach PlayStation 5, PlayStation 4 oraz na komputerach PC poprzez platformę Steam.


W grze The Forest Quartet gracze wcielają się w rolę ducha zmarłego wokalisty zespołu. Poruszając się po umysłach pozostałych członków kwartetu - Kirka, JB i Sebastiana. Gracze wyruszą w podróż, aby ponownie rozpalić muzyczną iskrę zespołu na ostatni koncert pożegnalny, jednocześnie radząc sobie z zawiłościami żałoby. Wyjątkowa historia każdego członka zespołu rozwija się na przestrzeni trzech aktów, podczas których gracze będą musieli stawić czoła swoim emocjom, rozwiązywać łamigłówki i zwalczać korupcję, która dręczy ich dusze.

Jako duch głównego wokalisty, gracze będą śpiewać, aby oddziaływać na przedmioty i tworzyć światło za pomocą palców. Będą również unosili się, dryfowali i przemieniać się w motyle, aby badać psychikę członków zespołu.

Twórcy podkreślają, że The Forest Quartet to owoc miłości, stworzony jako projekt osobisty i rodzinny, mający na celu oddanie hołdu ukochanej osobie, która odeszła. Gra porusza delikatny temat żałoby w minimalistycznym, onirycznym świecie 3D, tworząc spokojną i kojącą atmosferę, która równoważy melancholię i podnosi na duchu.

Od swojej pierwotnej premiery The Forest Quartet spotkał się z ogólnie pozytywnymi recenzjami. Wielu chwaliło grę za jej niezwykłą oprawę audiowizualną i prostą mechanikę. Mimo że rozgrywka jest stosunkowo krótka, gra zdobyła uznanie fanów ze względu na wzruszającą narrację, a zwłaszcza piękne elementy muzyczne. Ogólnie rzecz biorąc, The Forest Quartet oferuje krótkie i uspokajające doświadczenie w grach z głęboką fabułą psychologiczną.Fani Nintendo, którzy chcą otrzymać powiadomienie odnośnie premiery The Forest Quartet na swojej platformie, mogą teraz dodać grę do listy życzeń na Nintendo eShop.

Czy myślisz, że temat żałoby w grze może dodatkowo wzmocnić doświadczenie emocjonalne graczy? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz