lander-denys-8tsDgT7xdjo-unsplash

Właściciel zdjęcia: Unsplash / Lander Denys

Dwie zupełnie nowe platformówki na Game Boy'a są dostępne w przedsprzedaży

Ciężko w to uwierzyć, ale Game Boy nadal pozostaje żywą platformą dla małych deweloperów, którzy kontynuują badanie potencjału tej przenośnej konsoli kilka dekad po jej debiucie w 1989 roku, a wydawcy wciąż produkują fizyczne gry dla niej. 


Bitmap Soft jest jednym z najbardziej płodnych wydawców na scenie neo-retro i ma w planach wydanie dwóch nowych tytułów na Game Boya w połowie maja. Preordery są już dostępne.

Pierwszą z nich jest Yõsei Wars, urocza platformówka na Game Boy Color stworzona przez Felixa M A – Nekete, która opowiada o pogorszeniu się sojuszu pomiędzy śmieciowym jedzeniem a zębowymi wróżkami, podczas gdy jedzenie zaatakowało i zdobyło zamek zębowych wróżek.
yosei-wars
Bitmap Soft
Przez wieczność panowała harmonia i spokój, która doprowadziła do sojuszu między śmieciowym jedzeniem a eleganckimi zębowymi wróżkami. Ci pierwsi sprawiali, że zęby wypadali, a drudzy zbierali je, tworząc energię, z której korzystały obie strony. Jednak pewnego dnia, bez żadnego ostrzeżenia, podczas gdy zębowe wróżki odmawiały modlitwy do Boga Zębów, jedzenie zaatakowało zamek zębowych wróżek – wszystkie zostały pojmane. W odległym lesie silny wybuch zatrząsnął ziemią… To tam zaczyna się nasza historia. 

Hanoka włóczyła się pośrodku lasu, czując się nieco zagubiona, kiedy usłyszała krzyki o pomoc. Pospieszyła do źródła dźwięku i odkryła, że grupa lodów ma dostawę zębów i trzyma w niewoli zębową wróżkę. Hanoka odzyskała wszystkie zęby, unikając potworów i wraz z tym poczuła przypływ energii. Błyskawica wystrzeliła jej z rąk, co pozwoliło jej pokonać jednego z potworów. Jednak zdała sobie sprawę, że jej nowa moc jest bardzo niestabilna i każdy kontakt powoduje teleportację. 

Po stawieniu czoła kilku innym potworom, wysadziła klatkę i uwolniła zębową wróżkę. Razem stworzyły Siły Wyzwolenia, aby walczyć przeciwko nowemu Kapitanowi śmieciowego jedzenia. 

Drugi tytuł to Athletic World od MHZ Games, platformówka, która przedstawia chłopca i dziewczynkę wyruszających na przygodę w tytułowym świecie, składającym się z 10 wydarzeń, prawdopodobnie zaprojektowanych do przetestowania ich umiejętności sportowych.
athletic-world
Chłopiec i dziewczynka podczas gry w piłkę spotkali kota i psa, co doprowadziło do wzięcia udziału w ekscytującej przygodzie w Athletic World. Athletic World jest platformówką jak żadna inna na Game Boy. Gracz będzie musiał przejść przez 10 etapów, złożonych z 10 wydarzeń, aby zdobyć zwycięstwo. Każde wydarzenie składa się z różnych przeszkód, którym gracz musi stawić czoła, aby przejść do kolejnego wyzwania. 

Obie gry, Yõsei Wars i Athletic World, można zamówić w przedsprzedaży na stronie Bitmap Soft za 45 funtów za sztukę (około 236 zł). Są dostępne w wersji cyfrowej lub fizycznej, a wysyłki rozpoczną się w połowie maja. Jak widać wersja fizyczna jest podobna oryginalnych gier wydawanych w czasach życia kieszonsolek. W zestawie znajduje się instrukcja obsługi oraz naklejki. 

Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych, czy wciąż interesują was gry na Game Boy oraz czy któraś z tych platformówek przyciąga waszą uwagę.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz