IMG 7729

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Detektyw Pikachu: Czy zakończy się na trzeciej części?

W tym miesiącu miała premiera gry Detective Pikachu Returns na konsolę Nintendo Switch. Sequel kontynuował historię znaną z gry na Nintendo 3DS, gdzie Tim Goodman i Detective Pikachu próbowali odnaleźć zaginionego Harr’ego. Od momentu ogłoszenia gry, jednym z największych pytań było, czy seria zostanie zakończona po tej części, czy też możemy spodziewać się jej kontynuacji. Po raz drugi The Pokémon Company pozostawiło otwartą możliwość na trzecią część. W rozmowie z Famitsu, prezes Tsunekazu Ishihara zaznaczył, że możliwe jest stworzenie spin-offa. 


"Nie mogę obiecywać niczego na ten moment, ale jeśli Detective Pikachu Returns spotka się z pozytywnym przyjęciem i będzie duże zapotrzebowanie na tę grę, to istnieje miejsce na spin-off" powiedział Ishihara. 

Mimo że wydawało się, że ta część historii Tima i Harry'ego dobiegła końca, dyrektor zarządzający Creatures Inc, Hiroyuki Jinnai zauważył: "Personel również kocha gadającą starego Pika, więc może pojawi się inny rozwój fabuły poza główną opowieścią

Komentarze Ishihary ściśle korespondują z tym, co dyrektor Yasunori Yanagisawa powiedział redakcji ComicBook.com w zeszłym miesiącu. W wywiadzie Yanagisawa zaznaczył, że "istnieje chęć rozwijania historii Detektywa Pikachu" oraz, że zespół "mocno liczy na kontynuację". Trudno powiedzieć, w jaki sposób może to się ziścić lub jaki kierunek przyjmie trzecia gra. Biorąc pod uwagę, że między oryginalną grą a jej sequelem minęło pięć lat, fani muszą trochę poczekać, aby dowiedzieć się, co będzie dalej. 

Recenzje gry Detective Pikachu Returns były mieszane od momentu premiery gry kilka tygodni temu. Na chwilę obecną, sequel na konsolę Switch ma ocenę 66 na Metacritic. To nie jest zła ocena, ale częstym zarzutem recenzentów i graczy jest to, że gra jest zbyt prosta i nie oferuje wyzwań. Jeśli sprzedaż okaże się wystarczająco silna, to mogłoby to stanowić okazję do rozwoju dla zespołu deweloperskiego.

To, że The Pokémon Company wyraźnie otwiera się na trzecią grę z serii Detektyw Pikachu, jest interesujące, biorąc pod uwagę, że niewiele spin-offów związanych z Pokémonami doczekało się tak wielu części. Uwielbiane spin-offy, takie jak Pokémon Pinball i Pokemon Snap, otrzymały zaledwie jeden sequel, a w przypadku tego drugiego minęły ponad dwie dekady od premiery New Pokémon Snap. Pokémon Ranger doczekał się trzech gier, co stanowiło wyjątek. Seria Pokémon Mystery Dungeon otrzymała znacznie więcej gier niż większość, w tym remake, który ukazał się na Nintendo Switch. Tymczasem gra Pokken Tournament nie doczekała się jeszcze kolejnej części, pomimo zainteresowania ze strony reżysera gry. 

Czy chcielibyście zobaczyć trzecią grę z serii Detektyw Pikachu? Czy podobały wam się poprzednie dwie? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz