animalcrossing 5e4fb0a0afb3a

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Demake Animal Crossing wychodzi na Game Boya

Animal Crossing demake pokazuje, jak popularny symulator Nintendo wyglądałby na Game Boyu. Od czasu debiutu serii w 2001 roku, Animal Crossing oferował fanom wiele możliwości craftingu i spotkań towarzyskich, z różnorodnym katalogiem narzędzi do personalizowania i mnóstwem barwnych postaci zamieszkujących wioski i wyspy. Po fali popularności uzyskanej przez bardzo udane Animal Crossing: New Horizons, wiele nowych fanów mogło doświadczyć tego, co ta franczyza ma do zaoferowania.

YouTuber Josh Tint niedawno pokazał demo demake’u  Animal Crossing na oryginalnego Game Boya. Utrzymane w kolorystyce rodem z Game Boya, demo pokazuje kilka aktywności, takich jak wykopywanie skamielin, zbieranie plonów i interakcję z wieloma mieszkańcami i osobowościami ze starych i nowych odsłon gry. Oprócz klasycznej palety kolorów, zarówno otoczenie jak i budynki w demie Animal Crossing ogromne podobieństwo do innych popularnych tytułów na Game Boya, takich jak Pokemon czy The Legend of Zelda: Link’s Awakening. Demake jest po prostu zatytułowany Animal Crossing, pojawia się w nim kilka postaci z historii serii, takich jak Raymond z New Horizons czy Molly i Zucker z New Leaf. Mimo iż demo wygląda bardzo imponująco na chwilę obecną jeszcze nie jest dostępne do pobrania.Demake’i, takie jak prezentowane Animal Crossing Josha Tinta na Game Boya, stały się ostatnimi czasy bardzo popularnym trendem wśród fanów technologii.  Znana gra logiczna Valve, Portal została przeprojektowana na Nintendo 64, nawet seria The Legend of Zelda Breath of the Wild otrzymało demake na Game Boy Advance oraz na SNESa. 

Duża część sukcesu Animal Crossing pochodziła z obecności marki na konsolach przenośnych. Demake gry na Game Boy’a autorstwa jest hołdem dla samego Animal Crossing jak i spuścizny handheldowej Nintendo. Miejmy nadzieję, że fani Animal Crossing będą mogli się cieszyć świeżym, old-schoolowym doświadczeniem w najbliższym czasie. 

Co sądzicie o trendzie tworzenia demaków dużych tytułów? Interesują was próby przenoszenia gier na parę generacji wstecz? Dajcie nam znać w komentarzach oraz na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz