nintendo switch

Właściciel zdjęcia: Tobiah Ens / Unsplash

Czy warto kupić konsolę Nintendo Switch?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego warto kupić konsolę Nintendo Switch? Rynek gier video cieszy się rosnącą popularnością, a znaczne grono ludzi posiada konsolę w postaci Playstation, czy X-BOX’a. Z jakich powodów Nintendo Switch przebija się wśród obu wymienionych gigantów? O zaletach wynikających z kupna konsoli piszemy poniżej. Zapraszamy! 


Finanse


Jedną z największych korzyści jest cena Nintendo Switch. Jest znacznie tańszy niż większość konkurentów. Pamiętajmy jednak o tym, że Nintendo możemy podzielić na:

 • Nintendo Switch (V1/V2/OLED)
 • Nintendo Switch Lite 

Różnica pomiędzy tymi formami jest nie tylko finansowa, lecz praktyczna. W konsoli Nintendo Switch możemy przenieść rozgrywkę na telewizor. Switch Lite jest systemem ściśle ręcznym. Warto wskazać przewagę finansową Nintendo nad konkurencyjnymi konsolami:

 • Playstation 5 - koszt 3100 złotych 
 • X BOX series X - koszt 3000 złotych 
 • Nintendo Switch - 1350 złotych 
 • Nintendo Switch Lite - 1000 złotych. 

Jak widać różnica cen jest ponad dwukrotna! 


Praktyczność


Czy kiedykolwiek grałeś w grę i musiałeś zatrzymać się w najgorszym możliwym momencie? Czy chciałbyś zabrać konsolę ze sobą w podróż lub na rodzinne wakacje? Potrzebujesz czegoś, co zajmie czas Tobie lub Twoim dzieciom podczas podróży? Z pomocą przychodzi Nintendo Switch! Jego kolejną ważną zaletą jest przenośność. Switch może być używany jako konsola domowa, lub urządzenie przenośne. Switch jest również wyposażony w stację dokującą do ładowania. Wszystko, co jest wymagane do przejścia Switcha z trybu ręcznego do trybu „konsoli”, to wyjęcie dwóch kontrolerów joy-con z boku i umieszczenie ich na stacji ładującej. Switch przeniesie wtedy twoją grę z ekranu podręcznego do telewizora. Twoje kontrolery  mogą być następnie używane dla jednego lub dwóch graczy. Gdy jesteś gotowy, aby powrócić do trybu ręcznego, wystarczy podnieść Switch, ponownie podłączyć kontrolery i wznowić grę. Switch ma dobrą żywotność baterii, więc granie przez dłuższy czas w konfiguracji podręcznej nie powinno stanowić problemu. Proces podłączania/odłączania stacji ładującej i telewizora jest wystarczająco prosty, aby wykonać go w ciągu kilku minut. Dzięki temu możesz zabrać ze sobą całą konsolę w podróż! 


Biblioteka gier i wybór


Szeroki wybór gier zawsze budzi obawy potencjalnych nabywców konsoli. Na szczęście, Nintendo ma szeroki wybór gier dostępnych na swoją platformę. Gry są odpowiednie dla różnych grup wiekowych i poziomów dojrzałości. Według oficjalnych informacji możemy kupić starsze tytuły, jak i świeże produkcje. Obecnie najpopularniejsze są: 

 • Splatoon 2
 • Super Smash Bros
 • Fortnite
 • Pokémon
 • Wiedźmin 3
 • Overwatch
 • The Legend of Zelda: Breathe Of The Wild
 • The Elder Scrolls V: Skyrim
 • Final Fantasy
 • Mortal Kombat
 • LEGO Marvel Super Hero's
 • Super Mario Odyssey
 • Mario Kart 8 Deluxe i wiele innych!

Gry można kupić u większości głównych sprzedawców lub pobrać online z e-sklepu Nintendo. 

Aplikacje


Załóżmy, że skończyłeś grę i nie wiesz do czego wykorzystać konsolę. Mam dla Ciebie dobrą wiadomość! Oprócz grania możesz także używać Switcha jako tabletu. Istnieje kilka „aplikacji” dostępnych do pobrania w sklepie internetowym Nintendo. Te aplikacje to YouTube, Hulu, Music Maker, Twitch, czytnik komiksów, kolorowanki dla dzieci i wiele innych

Akcesoria


Oprócz samego Nintendo Switch, Nintendo i inne firmy zewnętrzne opracowały różne akcesoria do tego systemu. Lubisz gry samochodowe? Nintendo ma do tego akcesoria. Po prostu odłącz kontrolery i umieść je na dedykowanej kierownicy. Czy kontrolery Joy-con są za małe dla twojej ręki? Nintendo też ma na to rozwiązanie. Możesz włożyć swoje kontrolery do podstaw zaprojektowanych tak, aby przypominały kontrolery Xbox lub PlayStation. Możesz nawet kupić niestandardowe rękawy, które mają być umieszczone nad stacją dokującą Switcha jako ochraniacz ekranu. Można skorzystać również z nietypowego rozwiązania jakim jest Ring Fit - czyli przyrząd do ćwiczeń z dedykowaną grą RPG. Wreszcie, podobnie jak w przypadku wielu innych systemów do gier, istnieje duże etui podróżne, które z łatwością zmieści całą konsolę. 

Inne korzyści


Oprócz wszystkich wymienionych powyżej zalet, Nintendo Switch ma inne zdolności, które mogą Cię zaskoczyć. Na przykład Switch może pomóc Ci znaleźć zagubione kontrolery. Wszystko, co musisz zrobić, to wejść do menu Switcha, włączyć funkcję dudnienia kontrolera i podążać za dźwiękiem wibracji do zgubionego kontrolera.
Możesz także robić takie rzeczy, jak używanie starego kontrolera “Game Cube” i uzyskiwanie dostępu do zakupów w sklepie Nintendo na innym Switchu. Możesz używać swojego Switcha do ładowania innych urządzeń mobilnych, a nawet korzystać z wbudowanych funkcji Bluetooth, aby używać kontrolerów na innym urządzeniu, takim jak telefon z Androidem.

Czy warto kupić konsolę Nintendo Switch?


Czas podjąć decyzję. Czy warto wybrać NIntendo Switch zamiast konsoli Playstation lub XBOXa? Moim zdaniem Nintendo Switch jest zdecydowanie najciekawszą opcją do gier w 2022 roku. Przeważa za nią cena, jakość, możliwość transportu rozrywki w dowolne miejsce świata! Dodatkowo konsola posiada niesamowite tytuły, które są idealne dla fanów przeróżnych gatunków. Nintendo ma dobrą żywotność baterii, szeroki wybór gier dla wszystkich grup wiekowych i niezawodność, która niczym “wisienka na torcie” powoduje, że warto kupić ten sprzęt.

Awatar

Patryk ChodynieckiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz