Link-in-The-Wind-Waker

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Czy The Wind Waker i Twilight Princess otrzymają remastery?

Po ogłoszeniu przez Nintendo remastera gry The Legend of Zelda: Skyward Sword na konsolę Nintendo Switch, często pojawiały się plotki, że dwie inne gry z serii Zelda - The Wind Waker i Twilight Princess - również otrzymają podobne remastery. Plotka ta krąży już od początku 2021 roku, jednak obie gry do tej pory nie pojawiły się na żadnym z Nintendo Direct. 


Twierdzi się, że Nintendo nadal ma coś związanego z serią Zelda do ogłoszenia przed końcem 2023 roku, a fani są przekonani, że będzie to kolejny remake lub remaster. To wszystko za sprawą teraz usuniętego komentarza od analityka branżowego Dr. Serkana Toto na Twitterze. 

W jego tweecie czytamy: "Z R 2023", co wielu uważa za oznaczenie nadchodzącego remastera gry z serii Zelda, który ma się pojawić jeszcze w tym roku. To dlatego, że w 2021 roku Toto opublikował podobny tweet: "Z2 2022", sugerujący datę premiery wówczas jeszcze nieoficjalnie ogłoszonej gry "Tears Of The Kingdom" przed oficjalnym ogłoszeniem przez Nintendo. Mimo że gra ukazała się w 2023 roku. Nintendo pierwotnie planowało jej premierę na 2022 rok. 

Toto zazwyczaj nie rozpowszechnia plotek, ale nie jest to dla niego rzadkie, by takie twierdzenia formułować. Oprócz wspomnianego przykładu z grą "Tears Of The Kingdom", w 2022 roku twierdził, że rozwijana jest gra Mario Kart 9 i mogłaby zostać zdradzona w tamtym roku. Oczywiście, ten drugi punkt nie sprawdził się, a Nintendo zamiast tego ogłosiło dodatek DLC do gry Mario Kart 8 Deluxe. 

Jak dotąd, nie wydaje się, żeby ktokolwiek zachował tweety Toto na przyszłość, choć z ciekawostek, warto wspomnieć, że Toto nie tylko usunął początkowego tweeta "Z R 2023", ale także swój stary tweet "Z2 2022".

Niewątpliwie usunięcie obu tweetów tylko wzmacnia przekonanie, że teoria o remake'u/remasterze gry z serii Zelda jest prawdziwa, i że albo otrzymał od Nintendo stanowczy e-mail, albo próbuje zatrzeć ślady, aby uniknąć takiego e-maila. 

Jeśli Nintendo faktycznie ma ogłosić coś związanego z serią Zelda przed końcem roku, najbardziej prawdopodobnym terminem wydaje się być The Game Awards 2023, które odbędą się 7 grudnia. Nintendo często dokonuje cichych premier gier; remaster gry Metroid Prime został udostępniony cyfrowo tego samego dnia, kiedy został ogłoszony. 

W lipcu insider Jeff Grubb (który regularnie przewidywał remaster gry Metroid Prime) powiedział, że słyszał o tym i że to nie będzie związane z grą "Tears Of The Kingdom". 

Choć remastery gier "The Wind Waker" i/lub "Twilight Princess" są całkowicie możliwe, ponieważ gry te zostały już wydane na konsoli Wii U, to wydaje się, że nie ma zbyt wielu powodów do utrzymywania takiej tajemnicy. 

Nagłe usunięcie tweetów sugeruje, że Toto mógł się odnosić do czegoś bardziej ekscytującego, ale wydaje się mało prawdopodobne, żeby cokolwiek niespodziewanego zostało ogłoszone i wydane tak późno w roku. 

Czy uważacie, że gry The Wind Waker i Twilight Princess powinny otrzymać kolejny remaster, pomimo wcześniejszych wydań na Wii U? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społęcznosciowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz