chocobo gb

Właściciel zdjęcia: Square Enix

Gra wyścigowa Chocobo GP otrzymała zwiastun i roster postaci

Czy macie już dość zagrywania się w prawie ośmioletnie Mario Kart 8  i jego prawie pięcioletnią wersję na Nintendo Switch? Prawdopodobnie nie. Mimo wszystko, każdy gatunek potrzebuje jakiejś różnorodności. Mieliśmy co prawda w 2019 roku zderzenie gigantów kart-racerów, czyli imponujące porty Sonic Team Racing oraz Crash Team Racing Nitro-Fueled. Pierwszy to kontynuacja udanej serii gier wyścigowych z niebieskim jeżem (dla wielu prezentująca lepszą jakość niż jego główna seria), ze średnią ocen z rzędu 71% na Metacritic. Druga to remake gry pamiętającej jeszcze czasy PSOne (tu ciekawostka: została ona zainspirowana Diddy Kong Racing). Ta gra spisała się trochę lepiej, osiągając średnią 80%. Żadna z nich jednak nie była jednak tworzona jedynie z myślą tylko o hybrydowej platformie Nintendo, dlatego ostatecznie były to tylko gorsze wersje. 


Inaczej jest jednak w tym przypadku! Chocobo GP zostało zapowiedziane pierwotnie we wrześniu 2021 roku, tylko na Nintendo Switch. W grze znajdzie się:

  • tryb fabularny
  • time attack
  • knock-out tournament dla 64 graczy
  • różne inne tryby (zapewne tryb misji, tryby dla dwóch graczy)

Na oficjalnym koncie Twitter gry pojawiły się filmy prezentujące postaci z gry: link do filmu

Przy okazji zapowiedziano darmową aplikację na Android oraz IOS, będącą mobilnym spin-offem, którą można pobrać już teraz!

Premiera gry  już 10 marca.

Seria Chocobo to spin-off gier z serii Final Fantasy, ukazująca się głównie w Japonii, mająca w dorobku już kilkanaście gier, z najróżniejszych gatunków.


Awatar

Patryk Daniel WojteckiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz