erik-mclean-EdUYo2Y435s-unsplash

Właściciel zdjęcia: Unsplash / Erik Mclean

Capcom szykuje nową grę Monster Hunter na Switcha 2!

Nowa gra, która potencjalnie może pojawić się na kolejnej konsoli Nintendo, którą fani po prostu nazywają Switch 2, została potencjalnie ujawniona. W ostatnich tygodniach zaczęły się szerzyć plotki związane z Nintendo Switch 2. Obecnie Nintendo nie potwierdziło jej istnienia, ale jest dość oczywiste, że nowa konsola jest w fazie rozwoju. Teraz, przed oficjalnym ogłoszeniem ze strony Nintendo, wydaje się, że fani dowiedzieli się o nowym tytule, który prawdopodobnie trafi na następną generację Switcha. 


Na Famiboards, pewien informator o pseudonimie Necroclipe podzielił się informacją, że Capcom planuje wydać swoją kolejną grę z serii Monster Hunter na Switcha 2. W ciągu ostatnich kilku lat seria Monster Hunter stała się bardziej popularna niż kiedykolwiek wcześniej, głównie dzięki Monster Hunter World i Monster Hunter Rise. Biorąc pod uwagę ten sukces, było jasne, że niedługo pojawi się kolejna odsłona Monster Hunter, a teraz wydaje się, że Capcom planuje dowieźć tę nową grę na Switcha 2. 

W ogólnym ujęciu, nie byłoby w ogóle zaskakujące, gdyby Capcom wydało nową grę z serii Monster Hunter na Switch 2. Od czasu debiutu Monster Hunter w 2004 roku, Capcom wydało wiele części na platformy Nintendo takie jak DS., 3DS, Wii, Wii U i Switch. Biorąc pod uwagę tę długą historię współpracy z Nintendo, fani spodziewają się, że nowa odsłona Monster Hunter pojawi się na platformach Nintendo w przyszłości. 

Być może bardziej interesującą kwestią związaną z pomysłem Capcomu na wydanie nowej gry z serii Monster Hunter na Switcha 2 jest to, czy ta sama odsłona zostanie wydana także na PlayStation, Xbox i PC. Wcześniej Capcom nie mógł wydać Monster Hunter World na Switcha ze względu na ograniczenia sprzętowe tej platformy. W rezultacie wypuścił później Monster Hunter Rise, który został stworzony specjalnie z myślą o Switchu. Zakładając, że Switch 2 będzie dysponować znacznie większą mocą, istnieje potencjał, że następna gra z serii Monster Hunter od Capcomu będzie dostępna na wszystkich platformach, co z pewnością zadowoliłoby fanów.

Nintendo oficjalnie nie ujawniło, że przygotowuje się do wydania Switcha 2, chociaż platforma według doniesień ma być wprowadzona na rynek w drugiej połowie 2024 roku. Na podstawie raportów i plotek, które pojawiły się w ciągu kilku ostatnich miesięcy, Nintendo może planować wydanie nowej gry 3D z serii Super Mario oraz nowego tytułu z serii Donkey Kong w okresie premiery tej konsoli. Poza tym niektóre gry od firm trzecich, takie jak Far Cry 7 i wspomniana w plotce gra z serii Monster Hunter (obie gry zostały oficjalnie ogłoszone), również mogą trafić na Switcha 2.

Jak myślicie, kiedy Nintendo oficjalnie ogłosi następcę Switcha? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz