maxresdefault  4

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Byli pracownicy Nintendo wątpią w powstanie Smash Bros. Melee HD

Super Smash Bros. Ultimate jest obecnie główną grą dla społeczności Smash, ale nie jest jedyną. Mimo że minęły ponad dwie dekady od jej wydania, Super Smash Bros. Melee wciąż jest popularna i istnieje nadal dla niego aktywna scena turniejowa. Od lat fani proszą także o remaster w wysokiej rozdzielczości tej gry, ale Nintendo nie odpowiedziało na te prośby. 


Już wiemy, dlaczego, dzięki Kitowi i Kryscie. Nie pracują już w Nintendo, a Nintendo Minute już dawno się zakończyło, obecnie prowadzą wspólnie podcast, w którym czasem wspominają czasy spędzone w Nintendo, dodatkowo mówiąc o rzeczach zza kuluarów. Na przykład para ujawniła, że chociaż Nintendo jest świadome popytu na Super Smash Bros. Melee HD, to bardzo niechętnie podchodzi do tej kwestii

Nintendo również uważa, że społeczność nie byłaby zadowolona z tego, co by zrobili. Powodem tego, według Kita, jest to, że Nintendo sądzi, że „jeśli zmienisz choć jeden, drobny detal w tej grze, będzie mówione jak ta gra nie jest już dobra.” Kit mówi, że z punktu widzenia Nintendo, nie ma właściwie żadnej zachęty dla nich, aby to zrobić. Jeśli nie można zadowolić fanów Melee, nie ma sensu w realizacji projektu”. 

Pozostaje również kwestia tego, że podczas gdy niektórzy fani chcieliby remasteru Melee w jakości HD, wielu innych, zwłaszcza spoza społeczności Melee, może nie chcieć mieć z tym nic wspólnego, ponieważ istnieje Super Smash Bros. Ultimate. Kit wyjaśnił, że „dla każdego innego, Super Smash Bros. Ultimate jest wspaniałe. Oni nie mają tej więzi, nie potrzebują tego”. 

Według Krysty, publiczne podejście Nintendo do tej kwestii polega na tym, że „muszą po prostu zastosować taktykę ‘zamiecenia pod dywan’. Nie mówić o Melee. Pozwalać im robić swoje i po prostu iść dalej”. Ogólnie rzecz biorąc, Kit i Krysta zgodzili się, że „to nigdy się nie wydarzy”. Krysta posunęła się nawet do stwierdzenia, że „to absolutnie, w stu procentach nigdy się nie stanie”. 

Czy chcielibyście zobaczyć jak pewnego dnia w jakiś sposób powraca ta bijatyka z GameCube’a? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz