1573054257 906834 1573054441 noticia normal

Właściciel zdjęcia: Rare / Playtonic

Banjo i Kazooie mieli pojawić się w Yooka-Laylee

W 2017 roku Playtonic Games wydało Yooka-Laylee, duchowego następcę serii Banjo-Kazooie od Rare. Playtonic składa się z kilku byłych pracowników Rare, a ich intencją było stworzenie współczesnej gry, która uchwyci duszę i humor klasycznych tytułów z Nintendo 64. Yooka-Laylee nie zawierała bezpośrednich nawiązań do Banjo-Kazooie, okazuje się jednak, że nie zawsze tak było. Andy Robinson były pracownik Playtonic ujawnił na Twitterze, że protagoniści Banjo-Kazooie mieli się niegdyś pojawić w grze. Niestety Robinson nie podał żadnych dodatkowych informacji na ten temat, a fani mogą jedynie domyślać się o tym, co się wydarzyło za kulisami. 

Tweet Robinsona poniżejOryginalne Banjo-Kazooie ukazało się na Nintendo 64 w 1998 roku. Tytuł okazał się ogromnym sukcesem i dwa lata później doczekała się sequela. W 2001 roku Nintendo sprzedało Rare do Microsoftu wraz z prawami do franczyzy.  Od kiedy Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts ukazało się w 2008 roku w serii nie ukazała się żadna nowa gra, a fani desperacko oczekiwali na nowe produkcje z bohaterami. Ostatnie lata trochę zaspokoiły fanów Banjo-Kazooie, ponieważ bohaterowie zostali dodani do Super Smash Bros. Ultimate, a oryginalna gra została udostępniona w usłudze Nintendo Switch Online. Niestety na chwilę obecną nie wydaje się, aby Microsoft i Rare mieli jakieś plany odnośnie marki. 

Jeśli chodzi o Yooka i Laylee, postacie pojawiły się w kolejnym spin-offie zatytułowanym Yooka-Laylee and the Impossible Lair w 2019 roku. Nie ma jeszcze żadnych wieści odnośnie trzeciej gry, ale bohaterowie gościli w innych produkcjach na przestrzeni kilku lat. Ostatnio kostium oparty na Yooka został dodany do naszego rodzimego Kangurka Kao, jako darmowe DLC. 

Chcielibyście kiedyś zobaczyć te postacie razem? Myślicie, że Banjo-Kazooie otrzyma jeszcze kiedyś kolejną część? Dajcie nam znać w sekcji komentarzy oraz na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz