large

Właściciel zdjęcia: Bandai Namco

Bandai Namco ujawnia więcej ulepszeń dla remasterów Baten Kaitos

Bandai Namco ujawniło szereg szczegółowych zmian dla nadchodzącego Baten Kaitos 1 & 2 HD Remaster na Nintendo Switch. Jeszcze w 2021 roku krążyły plotki, że w przygotowaniu jest remaster lub nawet remake dla Baten Kaitos. Plotki te okazały się prawdziwe, w lutym 2023 na Nintendo Direct zapowiedziano, że obie gry zostały zremasterowane i będą dostępne jako pakiet na Nintendo Switch. Fani byli zachwyceni, widząc powrót tych klasycznych, kultowych tytułów. 


Dla niewtajemniczonych, te gry zostały opracowane przez Monolith Soft i tri-Crescendo, z Namco wydając je jako ekskluzywny tytuł na Nintendo GameCube. Powodem, dla którego gra stała się kultowym klasykiem, jest to, że produkcje te otrzymywały pozytywne recenzje od krytyków. Mimo to jej sprzedaż nie była zbyt dobra. Wraz z nadejściem obu gier Baten Kaitos na Switcha, obie produkcje otrzymają szereg ulepszeń, jednocześnie będąc wiernym materiałowi źródłowemu. Zmiany obejmują zremasterowaną oprawę wizualną, ustabilizowany klatkaż i wiele więcej. Zmiany te zostały szczegółowo opisane przez Bandai Namco Asia. 

Zmianą w Baten Kaitos 1 & 2 HD Remaster to przeskalowanie z 4:3 do 16:9. Ujawniono również sześć regulowanych parametrów. Największym dodatkiem jest New Game Plus i New Game Minus, pozwoli to graczom na ponowne rozpoczęcie przygody z danymi przeniesionymi z ostatniej rozgrywki, jednakże New Game Minus pozwala wybrać graczom zestaw ograniczeń, aby uczynić ich kolejną rozgrywkę trudniejszą. 

baten-kaitos-remaster-qol

Pierwsza gra Baten Kaitos nie miała trybu New Game Plus, co oznaczało, że wszystkie przedmioty, które gracze przegapili za pierwszym razem były na stałe niedostępne. Baten Kaitos Origins wprowadzi tryb New Game Plus, który ułatwi zdobycie przedmiotów, które gracz mógł przegapić. Tryby te powinny ułatwić zadanie nowym graczom, jednocześnie oferując spore wyzwanie dla weteranów. 

Innymi zmianami są funkcja autozapisu, zestaw samouczków i funkcja pomijania scenek. Remastery Baten Kaitos nie będą miały angielskiej ścieżki dźwiękowej, jedyny dubbing dostępny w grze to japoński. Podczas gdy jedni uważają, że jest to dobry pomysł, inni są podzieleni co do tej kwestii. 

Czy uważacie, że dodanie trybów New Game Plus i New Game Minus jest dobrym pomysłem? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz