Gundam Metaverse

Właściciel zdjęcia: Bandai Namco

Bandai Namco tworzy Gundam Metaverse

Bandai Namco właśnie ujawniło swoją wielką wizję projektu Gundam metaverse podczas Third Gundam Conference, która odbyła się 29 marca.

Firma planuje "stworzyć metaverse dla każdej własności intelektualnej jako nowe sposoby kontaktu z fanami", a prace rozpoczną się w kwietniu. Mobile Suit Gundam jest pierwszą własnością intelektualną, a jego metawersum będzie osadzone w kosmicznych koloniach wypełnionych wszelkiego rodzaju treściami związanymi z Gundamem - w tym grami wideo, anime, zestawami modeli ("Gunpla") i wieloma innymi. Użytkownicy będą mieli dostęp do tych kolonii poprzez swoje wirtualne awatary i będą mogli wchodzić w interakcje z innymi. Bandai Namco nazywa metawersum Gundam "SIDE-G".

Metawersum będzie się rozrastać kawałek po kawałku, z kolonią Gunpla otwartą jako pierwsza. Następnie w 2023 roku powstanie kolonia eSportowa, skupiająca się na grach Mobile Suit Gundam Battle Operation 2 i Gundam Evolution. Plany rozszerzenia projektu będą kontynuowane po 2026 roku, twierdzi Bandai Namco.

Co ciekawe, Bandai Namco stwierdziło również, że metaverse Gundam pozwoli innym firmom na odcięcie sobie kawałka tortu Gundam, podczas gdy indywidualni użytkownicy będą mogli sprzedawać swoje treści innym, ponieważ metaverse Gundam pozwoli na zachowanie praw własności intelektualnej związanych z tą franczyzą.

Źródło: automaton-media.com


Awatar

Mateusz DrozdowskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz