maxresdefault

Właściciel zdjęcia: MediaNet / Shogakukan-Shueisha Productions / TV Tokyo

Ash Ketchum jest oficjalnie najlepszym na świecie trenerem Pokémon

W końcu to zrobił! Chłopiec, który bardzo długo dążył do celu, Ash Ketchum, jest oficjalnie najlepszym na świecie trenerem Pokémon 


W piątek, 11 listopada, w Japonii wyemitowano najnowszy odcinek anime Pokémon, w którym Ash wygrał turniej Masters Eight w ramach Pokémon World Coronation Series. Stało się to pod koniec aktualnej serii Pokémon Journeys, który kontynuuje historię Asha i jego wiernego przyjaciela Pikachu podróżujących po świecie Pokémon. 

W tym turnieju Ash zmierzył się z klasycznymi mistrzami, takimi jak Cynthia, Iris, Steven, Lance, a także z aktualnym mistrzem Galarem Leonem i jego słynnym Charizardem. Oczywiście turniej ten nie funkcjonuje w grach wideo, ale seria anime rządzi się własnymi prawami. Jest to miły sposób na potwierdzenie, że Ash jest naprawdę najlepszym trenerem w tej dziedzinie. 

Właściwie to nie jest pierwszy raz, kiedy Ash wygrał tak duży turniej. W 2019 roku, podczas generacji Sun & Moon w anime, chłopiec został mistrzem Aloli, co było ogromną zmianą, biorąc pod uwagę, że do tego momentu Ash przegrywał dosłownie każdą Ligę Pokémon. 

Wraz z tym doniosłym zwycięstwem, o którym poinformowało BBC, nasuwają się pytania odnośnie tego, co dalej będzie się działo z tą nieśmiertelną serią. Niektórzy fani uważają, że anime może właśnie w tym momencie dobiegać końca, a przynajmniej podróż Ash’a. 

Komentarze wiceprezesa do spraw marketingu The Pokémon Company International Taito Okiura również przedstawiają silne odczucie zakończenia serii, zwłaszcza z połączeniem faktu braku ogłoszenia nowego sezonu anime. „Determinacja i wytrwałość Asha Ketchuma w dążeniu do osiągnięcia celu, jakim było zostanie najlepszym na świecie Trenerem Pokémon w przeciągu 25 sezonów, reprezentuje to, co jest najważniejsze w byciu trenerem” – powiedział Okiura. 

„Nie możemy się doczekać, aby świętować ten moment z fanami Pokémonów, kiedy najnowszy sezon Pokémon Ultimate Journeys: The Series i ten definiujący całą przygodę Asha odcinek zostanie wyemitowany na całym świecie w nadchodzącym roku. To jest sezon, którego fani nie będą chcieli przegapić!”.
Najnowsza seria Pokémon jest dostępna na platformie VOD Netflix. 

Czekaliście na ten moment? Będziecie oglądali najnowszy sezon? Dajcie nam koniecznie znać w komentarzach oraz na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz