philip-myrtorp-ih-bX6x4qcE-unsplash

Właściciel zdjęcia: Unsplash / Philip Myrtorp

Zaktualizowany Nintendo Switch - co wiemy o 17.0.0?

Nintendo wydało aktualizację systemu Nintendo Switch o numerze 17.0.0, co dodatkowo poprawia stabilność systemu platformy i wprowadza pewne zmiany pod spodem. 


Nowa wersja oprogramowania jest już dostępna i powinna pobrać się automatycznie, jeśli ta funkcja została wyłączona. Niestety oficjalne informacje od Nintendo na temat tego, co ma być główną aktualizacją, są po raz kolejny prawie nieobecne. W notatkach dotyczących aktualizacji Nintendo wspomina tylko o poprawkach dotyczących stabilności systemu – coś, co Nintendo wymieniało praktycznie przy każdej aktualizacji oprogramowania od czasu premiery platformy w 2017 roku.

Jak zawsze w przypadku aktualizacji systemu, ta aktualizacja zawiera jednak pewne zmiany, których nie opisano szczegółowo. Jak podał na Twitterze dataminer Nintendo Switch, znany jako „OatMealDome”, ta nowa wersja oprogramowania aktualizuje wiele komponentów systemu, co wydaje się być powszechne w przypadku dużych aktualizacji systemu. W tweetcie „OatMealDome” możemy przeczytać: „Prawie każdy składnik systemu został zaktualizowany”. „To jest normalne dla dużych aktualizacji, ponieważ cały system operacyjny jest przebudowywany przy użyciu nowszej wersji SDK. Prawdopodobnie zajmie to trochę czasu mądrzejszym ode mnie, aby zbadać dokładne zmiany."

Oprócz aktualizacji komponentów systemowych konsoli Switch, ta nowa wersja oprogramowania zawiera nowe komunikaty z kodami błędów, zmiany w komunikatach w menu HOME oraz zmiany w niektórych plikach interfejsu graficznego. Ponadto dane dotyczące strefy czasowej wydają się być zaktualizowane, a także dokonano zmian w listach „złych słów”.


Chociaż ta aktualizacja systemu wydaje się być znacząca, zmiany i ulepszenia wydają się być minimalne w widocznym aspekcie. Nintendo Switch jest obecnie dostępny na całym świecie. Nintendo wprowadziło tę platformę w 2018 roku, a ostatnie plotki sugerują, że firma planuje wprowadzić następcę, prawdopodobnie Switch 2, gdzieś w przyszłym roku. Jak niedawno zaznaczył CEO Nintendo, Shuntaro Furukawa, firma będzie nadal skupiała się na bieżącym biznesie związanym z konsolą Switch do marca 2024 roku, ale także będzie wspierać platformę do marca 2025 roku. 

Czy uważacie, że brak szczegółowych informacji od Nintendo na temat tej aktualizacji jest problemem? Podzielcie się swoja opinią w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz