maxresdefault  2

Właściciel zdjęcia: Nintendo

YouTuber stworzył największego na świecie 3DS-a

Pewien YouTuber zbudował, jak twierdzi największego 3DS-a, który zawiera niemal wszystkie ekskluzywne funkcje konsoli. Mimo, że 3DS został oficjalnie wycofany z produkcji lata temu, wciąż ma zagorzałych fanów ze względu na swoją bogatą bibliotekę i ukochany design. 


3DS wydany w 2011 roku, gdy technologia wyświetlania 3D osiągnęła swój szczyt popularności, a grom nie był już obcy ten trend. Technologie 3D zostały wdrożone w konsolach do gier, takich jak Virtual Boy, PlayStation 3 i GameCube, który swoją drogą miał kiedyś mieć ekran LCD 3D, który miał być dołączany do konsoli. 3DS uczynił tę technologię rdzeniem swojej tożsamości, a niektóre gry 3DS, takie jak Super Mario 3D Land, Mario Kart 7 i The Legend of Zelda: A Link Between World wyróżniały się wykorzystaniem wyświetlacza 3D z dużą głębią. 

Jeden z YouTuberów o pseudonimie BigRig Creates nie zapomniał o nowościach 3D w swoim najnowszym projekcie. Stworzył on największego na świecie 3DS-a, który jest wyposażony w unikalne funkcje handhelda, takie jak obsługa mikrofonu, kamery, sterowanie ruchem i oddzielny ekran dotykowy. Do stworzenia systemu wykorzystał stół z ekranem dotykowym marki McDonald’s, którego wcześniej użył do stworzenia dużej konsoli Nintendo DS., a teraz dołączył do niej telewizor 3D w obudowie. Ekran jest podobny do tego który został wykorzystany do największego na świecie laptopa wykonanego przez YouTuberów Evana i Katelyn. BigRig Creates zamieścił film z procesu budowy, który obejmuje znalezienie odpowiedniego wyświetlacza 3D, zmontowanie dokładnych kontrolek i skonfigurowanie unikalnych funkcji systemu do pracy z emulatorem Citra 3DS. 


Podczas gdy projekt dużego 3DS-a autorstwa BigRig Creates jest dość dokładny w stosunku do oryginalnego 3DS-a, zawiera on kilka dodatków, które sprawiają, że jest on bardziej praktyczny w użyciu, a wśród nich przede wszystkim różne opcje wprowadzania danych. Duże kontrolery systemu są w pełni funkcjonalne, ale BigRig Creates skonfigurował aplikację Steam Deck, aby działała jako oddzielny kontroler i ekran dotykowy, podobnie jak w przypadku innego emulatora 3DS na Steam Deck, stworzonego przez innego fana w zeszłym roku. BigRig Creates zakończył swoje wideo testując wiele gier, w tym Super Smash Bros. dla Nintendo 3DS, Animal Crossing: New Leaf i Pokémon X z których wszystkie działały dobrze na systemie. 

3DS był największym sukcesem Nintendo na początku 2010 roku po zaprzestaniu produkcji udanego Nintendo DS. Chociaż większość fanów Nintendo od tego czasu przeniosło się na Nintendo Switch, wielu nadal korzysta z 3DS. Jest to szczególnie powszechne dzisiaj, ponieważ wiele konsol 3DS są coraz starsze i bardziej podatne na awarie. Choć nie każdy jest w stanie stworzyć swojego własnego giganta, popularność 3DS-a raczej nie zmaleje w najbliższym czasie. 

Co sądzicie o projekcie BigRig Creates i jego największym na świecie 3DSie? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz