ConkerTales64

Właściciel zdjęcia: Rare

Współzałożyciel Rare pokazuje kopię anulowanej gry Conker na Nintendo 64

Jeden z założycieli firmy Rare postanowił na łamach mediów społecznościowych podrażnić fanów wersją beta porzuconej gry na Nintendo 64. Choć dzisiaj platformówki takie jak Yooka-Laylee i Crash 4: It’s About Time przypominają nam o starych, kolorowych grach z lat 90. z udziałem kreskówkowych zwierząt, gracze wciąż z nostalgią wspominają czasy, gdy Rare tworzyło gry na Nintendo 64. 


Wygląda na to, że nawet współzałożyciel Rare, Tim Stamper ma sentyment do tamtych czasów, porządkując swoje rzeczy natknął się na dokumentację Donkey Kong Country oraz kopię anulowanej gry Conker. 

Niedokończona gra, o którą chodziło, to nic innego jak Twelve Tales: Conker 64. Twelve Tales była drugą grą, w której występowała wiewiórka Conker i była przeznaczona przede wszystkim dla dzieci. Chociaż niektórzy fani byli podekscytowani kolejnym projektem Rare, w którym mogliby eksplorować kolorowe, kreskówkowe obszary, firma została ostro skrytykowana za wydanie tego, co zostało postrzegane jako kolejna odsłona Banjo-Kazooie. To doprowadziło do całkowitego porzucenia projektu Twelve Tales przez Rare i stworzenia kultowej gry Conker’s Bad Fur Day jako odpowiedź dla krytyków.


Teraz 25 lat później, Stamper pokazał fanom na Twitterze, że wciąż posiada działającą betę kartridża Nintendo 64 z grą Twelve Tales: Conker 64. Grę można zobaczyć w sprawnej kondycji na filmie, gdzie wyświetla się ekran tytułowy, na którym Conker spada z nieba i macha do gracza. Wiewiórka jest później ścigana przez kilku wrogów, a potem przez tyranozaura. 

Minęło tyle czasu, że aktor głosowy Conkera, Chris Seavor nie był pewny, czy to on użyczył głosu tytułowemu bohaterowi w tej grze. Fani twierdzą, że „uh-oh”, którego Conker używa w sekwencji tytułowej, został ponownie wykorzystany w Conker’s Bad Fur Day, co sugeruje, że w tamtym czasie aktor również był głosem Conkera. Jednak Seavor ujawnił, że to on stworzył ekran tytułowy, mówiąc, że został wykonany „edytorem trzymającym się dzięki staremu klejowi oraz gumkom”. 

Wielu fanów Rare jest podekscytowanych, że Twelve Tales: Conker 64 nadal istnieje w pewnej formie, a niektórzy proszą Stampera, aby przekazał kartridż organizacjom zajmujący się archiwizacjom gier wideo. Stamper jeszcze nie wyraził swojego stanowiska w tej sprawie. Fani jednak dostali spojrzenie na stare Rare i to, co miało się pojawić na rynku zamiast kultowego Conker’s Bad Fur Day. 

Jak myślicie co Stamper zrobi ze swoim znaleziskiem? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz