nintendogs-619-386

Właściciel zdjęcia: Nintendo

W sieci pojawił się patent Nintendogs

Minęło 12 lat gdy po raz ostatni usłyszeliśmy niesławne instrukcje „Lucky, Daisy, Baxter”, gdy siedzieliśmy w całkowicie dźwiękoszczelnym pomieszczeniu, próbując nauczyć naszego psa jego imienia w Nintendogs + Cats na 3DS. Gra ta wyszła sześć lat później po premierze oryginału Nintendogs na DS. Nastąpiło psiakowe szaleństwo, duża liczba osób spędzała każdy dzień na zabawie, spacerach i kąpieli wirtualnych szczeniaków. Od 2011 roku było cicho o marce, a wygląda na to, że możemy dostać kolejny tytuł z wirtualnymi zwierzętami. 


Ostatni patent, datowany na 17 stycznia 2023 roku, wydaje się sugerować, że Nintendo pracuje nad przywróceniem świata wirtualnych psów z powrotem do naszych domowstw. Tym razem gra miałaby się opierać na rozszerzonej rzeczywistości i zdolności umieszczania wirtualnych obiektów do rzeczywistego środowiska poprzez kamerę. 

Schematy użyte w patencie wydają się pokazywać aplikację na smartfona. To miałoby dużo sensu. Nintendo wchodząc na rynek gier mobilnych, zrobiło parę dobrych produkcji. 

Kilka szkiców koncepcyjnych z najnowszego patentu można zobaczyć poniżej. Obrazki ukazują jak technologia pozwoliłaby użytkownikowi umieścić wirtualnego szczeniaka w rzeczywistym środowisku.

Wydanie tego tytułu na telefony wydaje się być najbardziej oczywistym wyborem. Na patencie nie ma informacji, że technologia ta jest tworzona tylko dla smartfonów. Zamiast tego, jedynym wymogiem jest to, że urządzenie ma mieć kamerę. Być może patrzymy na projekt programu, który będzie działał na urządzeniu Nintendo z kamerą. Kto wie, może to nowa konsola od N? Być może następca Switcha będzie miał kamerę? Jednak kierunek myślenia, że będzie to aplikacja na smartfony wydaje się być w tej chwili bardziej prawdopodobna.

Co sądzicie o potencjalnym powrocie Nintendogs? Dajcie nam znaćw sekcji komentarzy oraz na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz