sealed palace

Właściciel zdjęcia: Junnosuke9, Col0Korn, Shoopey

Ukazał się fanowski sequel Zelda: Ocarina of Time

Grupa modderów i fanów niedawno wydała swoją wersję sequela klasycznego tytułu z Nintendo 64 – The Legend of Zelda: Ocarina of Time. Grupa opublikowała zwiastun owocu swojej pracy na mediach społecznościowych. Fani Legend of Zelda chwalili ich za pozostanie wiernym duchowi oryginalnego Ocarina of Time, jednocześnie dostarczając nową zawartość dla długoletnich fanów, którzy mogą eksplorować wersję Hyrule z odległej przeszłości. 


Oryginalnie wydana w listopadzie 1998 roku na Nintendo 64, Ocarina of Time jest uważana za jedną z najlepszych gier w całej serii Zelda. Był to kluczowy tytuł dla konsoli N64. Od tamtej pory Ocarina of Time doczekała się licznych portów i wydań na inne konsole Nintendo, w tym remake na 3DS z 2011 roku. Podczas gdy fani z niecierpliwością oczekują premiery Tears of the Kingdom w przyszłym miesiącu, grupa modderów postanowiła dostarczyć świeże spojrzenie na erę N64 Hyrule. 

Grę The Legend of Zelda: The Sealed Palace wydano 23 marca, a stworzyli ją trzej modderzy znani jako Junnosuke9, Col0Korn i Shoopey. Jest to romhack Ocarina of Time, zachowujący ten sam styl graficzny i dźwiękowy co oryginał, stanowiący hołd dla retro gier z lat 90-tych. Gracze wcielają się w dorosłego Linka, który musi uciec z więzienia zamku Hyrule i odkryć, dlaczego tam trafił. Następnie mogą ruszyć na poszukiwanie miejsc, które nie były częścią oryginalnej wersji. Niektóre z tych lokalizacji to miasto pokryte śniegiem i dziwny system jaskiń podziemnych. Chętni do wypróbowania tej romhackowanej wersji gry, mogą to zrobić za pomocą linku w opisie zwiastuni na YouTube poniżej:


Jednakże, gra wymaga kilku rzeczy. Gracze chcący wypróbować The Sealed Palace muszą posiadać własną kopię ROM Ocarina of Time oraz emulator Nintendo 64 do użycia na preferowanym przez siebie urządzeniu. Po spełnieniu tych wymagań gracze mogą dowolnie korzystać z The Sealed Palace. Według komentarzy pod zwiastunem na YouTube, The Sealed Palace jest porównywana pod względem długości do Ocarina of Time, co powinno zapewnić fanom wiele rzeczy do odkrywania. Fani, którzy chcą zagrać w oryginalną wersję Ocarina of Time, mogą to zrobić w aplikacji Nintendo Switch Online N64. 

Mimo, że Nintendo nie zawsze pozytywnie odnosiło się do działań fanów dotyczących przechowywania i modyfikowania gier, jak widać po zamknięciu eShopów Wii U i 3DS, prace modderów takich jak Junnosuke9, Col0Korn i Shoopey nie przeszły niezauważone przez graczy. Dzięki The Sealed Palace i nadchodzącej przemierzę Tears of the Kingdom, fani Zeldy mają w tym roku do czego się szykować. 

The Legend of Zelda: Ocarina of Time jest już dostępna na konsolach 3DS, GameCube, Nintendo 64 i Switch. 

Obadacie ten romhack? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz