trine-5-headline-jeżyk

Właściciel zdjęcia: Frozenbyte

Trine 5: A Clockwork Conspiracy szykuje się na letnią premierę na Switchu

Trine od Frozenbyte powraca tego lata w piątej części tej platformowo-logicznej serii gier. Trine 5: A Clockwork Conspiracy to powrót rycerza, złodzieja i czarodzieja, którzy starają się oczyścić swoje imiona po tym jak zostały splamione. Gra będzie dostępna na Switcha już w dniu premiery. 


Jeśli lubiliście Trine 4, to ucieszy was fakt, że to więcej tego samego, ale z ważnymi zmianami i udoskonaleniami. Trine 5 zachowuje to, co jest najlepsze w serii – kooperacyjne rozwiązywanie zagadek, zarówno lokalnie jak i online – i wygląda wspaniale, wraz z zachwycającymi efektami świetlnymi, kolorowymi otoczeniami i kreatywnymi łamigłówkami, które będą w stanie pochłonąć na godziny.
trine-5-2
Można będzie grać maksymalnie z czterema osobami w trybie multiplayer, co oznacza, że można się zmieniać między trzema postaciami. Frozenbyte potwierdziło, że będzie można dostosowywać wygląd swoich bohaterów za pomocą ukrytych elementów dostępnych w grze. 

Każda z trzech postaci ma nowe umiejętności, które można wykorzystać zarówno do rozwiązywania zagadek, jak i walki. Rycerz na przykład może sklonować samego siebie, aby działać jako fałszywa postać lub stanąć na dwóch oddzielnych przełącznikach. Złodziej z kolei może teraz odbijać strzały od ścian, aby trafić w trudno dostępne miejsca. A nowa magia dla czarodzieja i konieczność korzystania z trzech postaci w większości scenariuszy oznacza, że nawet fani będą mieli wiele nowego do odkrycia.
trine-5-3
Jedną z rzeczy, które są najbardziej imponujące to, jak trudność lub to czy gracz gra sam czy w kooperacji, wpływa na zagadki. Jeśli gracz będzie grał na trudnym poziomie, to nie tylko wrogowie będą trudniejsi, ale i zagadki zostaną wzbogacone o dodatkowe elementy. Na normalnym poziomie zagadka, która może sprowadzać się tylko do przesuwania bloku, na trudnym będzie wymagać dodatkowego kroku lub dwóch, aby ją przejść. 

Walka również została udoskonalona. Bitwy z bossami są o wiele bardziej kreatywne. A jeśli wasi koledzy zginą w trybie kooperacji, to będzie można ich ożywić za pomocą nowej mechaniki duchów.

 
Nie otrzymaliśmy jeszcze konkretnej daty premiery dla Trine 5, ale wygląda na to, że gra ukaże się latem 2023 roku na Nintendo Switch. 

Co myślicie o serii Trine? Planujecie się zanurzyć w spisku zegarmistrza? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz