denise-jans-TYLa3I4Sr Y-unsplash

Właściciel zdjęcia: Denise Jans / Unsplash

The Completionist ocalił gry 3DS i Wii U o wartości 23 tysięcy dolarów

W weekend, twórca materiałów wideo o grach, Jirard „The Completionist” Khalil, udostępnił film na YouTube, w którym opisał swoje doświadczenia związane z przechowywaniem biblioteki gier z systemów 3DS i Wii U wartej około 23 000 dolarów. 


Wideo, które nosi bardzo trafny tytuł „Kupiłem WSZYSTKIE gry na Nintendo Wii U i 3DS przed zamknięciem Nintendo eShop”, przedstawia jeden z najambitniejszych projektów twórcy The Completionist. Wcześniejsze filmy tego autora przedstawiały jego przygody w zdobywaniu 100% w takich grach jak Persona 5, God of War Ragnarok, a ostatnio nawet w Octopath Traveler II. Materiał udostępniony w zeszły weekend prezentuje kompletne zbiory gier cyfrowych dla dwóch konsol. 

Wideo, które w humorystyczny sposób, często niepokojący, ale zawsze fascynujący sposób przedstawia szczegółową relację z projektu The Completionist. Jak wynika z filmu, do ukończenia zadania Khalilowi i jego ekipie potrzebne były vouchery na kwotę 23 000 dolarów do Nintendo eShop oraz liczne pokłady cierpliwości dla frustrujących problemów z infrastrukturą eShopu. Cały projekt trwał 328 dni. W końcu, Khalil i jego zespół pobrali łącznie 866 gier na Wii U oraz 1547 gier na 3DS na kilka dysków twardych i kart SD wymaganych do wykonania tego zadania, przechowując ponad 1,4 terabajta oprogramowania cyfrowego dla 3DS i Wii U.

Z racji zamykających się na stałe cyfrowych sklepy Nintendo 3DS i Wii U 27 marca tego roku, ochrona gier stała się siłą napędową dla The Completionist, aby w stu procentach zdobyć kolekcję cyfrowych bibliotek 3DS i Wii U. Khalil wyjaśnił: „Utrata mediów jest bardzo realnym problemem, jeśli chodzi o ochronę gier wideo. Od początku istnienia branży codziennie ryzykujemy utratę gier na zawsze. Dlatego to jest takie ważne.” 

 
Na samym końcu przekażę te konsole i zapisane dane do Video Game History Foundation, aby wszystkie te gry mogły dalej istnieć.” Video Games History Foundation zostało założone w 2017 roku i specjalizuje się w archiwizacji, edukacji i ochronie gier oraz związanych z nimi mediów, takich jak magazyny, materiały promocyjne czy kody źródłowe.

Oprócz przekazania całej kolekcji gier cyfrowych z 3DS i Wii U, Khalil i jego paczka zorganizują w kwietniu zbiórkę charytatywną pod nazwą Preserved Play, aby zebrać środki dla fundacji. Wydarzenie odbędzie się w weekend 15-16 kwietnia na kanale Twitch The Completionist. 

Doceniacie tę akcję czy archiwizacja gier jest dla was raczej obojętna? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz