Projekt-bez-tytulu-2

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Tempo wydań gier Pokémon wciąż rośnie - społeczność fanów zaniepokojona

W ciągu ostatnich lat tempo wydawania gier z serii Pokémon rośnie w zawrotnym tempie (Pokémon Brilliant Diamond i Shining Pearl, Legends Arceus oraz Scarlet i Violet pojawiły się w okresie 12 miesięcy), co naturalnie budzi obawy wśród społeczności fanów, czy może to wpłynąć na ogólną jakość głównych gier. 


W końcu to Scarlet i Violet szczególnie wystartowały z wieloma problemami technicznymi. Wiele z nich nadal istnieje do dzisiaj, pomimo publicznych przeprosin ze strony samego Nintendo. Dzięki pytaniu postawionemu przez comicbook.com na Pokémon World Championships w Yokohamie w Japonii, COO firmy The Pokémon Company, Takato Utsunomiya potwierdził, że firma prowadził „więcej rozmów” na temat tego jak utrzymać obecne tempo wydań, jednocześnie dbając o wysoką jakość produktu.

Oto dokładnie, co miał do powiedzenia Utsunomiya: 

Generalnie uważam, że jeśli spojrzymy wstecz, to droga, którą podjęliśmy do teraz, była stałym wydawaniem, zawsze regularnie wprowadzając produkty w dość ustalonym tempie. Zawsze umożliwiając wprowadzenie tych produktów i nowych doświadczeń dla naszych klientów, i tak postępowaliśmy do teraz."

"Myślę, że nadal działa to w ten sposób, ale jest coraz więcej rozmów, w miarę zmiany środowisk deweloperskich, na temat tego, jak możemy kontynuować to tworzenie, jednocześnie dbając o to, aby wprowadzać naprawdę wysokiej jakości produkty.” 

To nie jest bezpośrednie uznanie problemów, które zostały odkryte w Scarlet i Violet, ale wydaje się, że The Pokémon Company przynajmniej zdaje sobie sprawę, z wyzwań związanych z utrzymaniem tak intensywnego harmonogramu na rozwijanie tytułów głównych, pozostaje na razie do zobaczenia. 

Jeśli chodzi o Scarlet i Violet, w tym roku zostaną wprowadzone dwa duże rozszerzenia DLC, przy czym Teal Mask zostanie wydany 13 września 2023 roku, a Indigo Disk będzie dopnę zimą 2023 roku.

Co sądzicie o oświadczeniu Utsunomiya dotyczącemu harmonogramu wydań gier Pokémon? Dajcie nam znać w sekcji komentarzy lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz