super-nintendo-world-opens-at-universal-studios-hollywood-in-february-2023 feature

Właściciel zdjęcia: Universal Studios Hollywood

Super Nintendo World w Hollywood będzie otwarte 17 lutego

To trwało dłużej niż Nintendo i Universal prawdopodobnie planowało. Super Nintendo World park jest bliski otwarcia swojej pierwszego obiektu w USA w Los Angeles. Już w 2021 roku park zadebiutował w Japonii i wyglądał niesamowicie. Park mógł pochwalić się fajną jazdą VR w Mario Kart.  Jeśli martwicie się, że lokalizacja w Hollywood jest mniejszą wersją swojego japońskiego odpowiednika, to jesteście w błędzie, ponieważ Universal opisało ją jako „to samo doświadczenie”. 


Nie znaczy to, że jest to odtworzenie jeden do jednego japońskiego oryginału. Oczywiście układ parku jest inny. W rzeczywistości lokalizacja w Hollywood ma mniej miejsca, więc wszystko musiało zostać skompresowane, aby pomieścić wszystkie atrakcje. W Hollywoodzkiej wersji parku brakuje również przejażdżki Yoshiego, powolnej atrakcji, która pełni rolę wycieczki po parku. Jest to jednak jedyne pominięcie, jak twierdzi wiceprezes Universal ds. kreatywnych Jon Corfino. 

Jeden z redaktorów Attractions Magazine została zaproszony na wycieczkę z przewodnikiem po niedokończonym parku. Korzystając z okazji zadał pytanie do Corfino o potencjalne różnice między lokalizacją w Hollywood a tą w Japonii. 

Nadal mają te same obszary, są po prostu ułożone nieco inaczej, ponieważ przestrzeń jest inna. Jeśli chodzi o samą przestrzeń, nie mamy jazdy Yoshiego. Ale poza tym powiedziałbym, że mamy kropka w kropkę to samo doświadczenie zarówno pod kątem rozrywki jak i wizualnym.

To zasadniczo to samo, tylko jest inna konfiguracja, ponieważ w Japonii mają większą przestrzeń niż my. Musieliśmy to jakoś skompresować, aby zmieścić się w przestrzeni, którą my mamy do dyspozycji.

Raport Attractions Magazine odnośnie parku rozrywki jest niezwykle pozytywny, nawet kolejka do przejażdżki Mario Kartem trzyma w napięciu dzięki licznym easter eggom oraz rozszerzeniom AR.  Główną atrakcją parku jest jednak interaktywna przygoda, w której trzeba zbadać park, aby odzyskać złotego grzybka skradzionego przez Bowsera Jr. Korzystając z akcesorium Power Band, można wchodzić w interakcje z elementami otoczenia, takimi jak bloki monet, dzięki którym… zdobywamy monety, dzięki którym możemy ukończyć minigry! 

"To jest naprawdę duża różnica w porównaniu z innymi tematycznymi parkami” powiedział Corfino. „W przeciwieństwie do innych przejażdżek i atrakcji, które zrobiliśmy. To jest wprowadzenie Ciebie do gry, a nie próba zabrania Ciebie za kulisy filmu. To jest bardziej takie doświadczenie jak byś był wewnątrz gry". 

Ogólnie rzecz biorąc, park wygląda tak samo atrakcyjnie jak ten japoński. Park jest w stanie zadowolić nawet najbardziej zagorzałych fanów Nintendo. Materiały z wycieczki po Super Nintendo World znajdują się poniżej.


Universal Studios Hollywood znajduje się w Kalifornii. Dla przypomnienie Nintendo i Universal wspólnie planują również otworzyć podobny park w Orlando na Florydzie w 2025 roku. Super Nintendo World otwiera się 17 lutego.

Podoba wam się Super Nintendo World? Dajcie znać w komentarzach oraz na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz