1280x720  6

Właściciel zdjęcia: Nintendo / Illumination

Super Nintendo World: Nowe atrakcje Donkey Kong w 2024 roku

Super Nintendo World wiosną 2024 roku będzie się rozwijać o nowe atrakcje oparte na franczyzie Donkey Kong Country. Chociaż wiadomo o tym od jakiegoś czasu, Universal Studios wydało zwiastun oferujący spojrzenie na niektóre z rzeczy, których uczestnicy mogą się spodziewać. Największą atrakcją wydaje się być przejażdżka oparta na etapach wózków górniczych, które były filarem oryginalnych gier SNES. Cały zwiastun jest dość krótki, ale widzowie mogą ujrzeć kilka kultowych elementów z gier, w tym samolot Funky’ego Konga, Złoty Świątynny i nawet dom DK!


Zwiastun sekcji Donkey Kong w Super Nintendo World został przesłany przez Dtimes i można go znaleźć poniżej.Donkey Kong po raz pierwszy pojawił się w swojej grze arcade z 1981 roku, gdzie pełnił rolę złoczyńcy. W tej samej grze zadebiutował Mario, a obaj pozostali wrogami w kilku kolejnych grach. W 1994 roku Nintendo i Rare wznowili Donkey Konga w zupełnie nowej grze zatytułowanej Donkey Kong Country. Oryginalny Donkey Kong jest teraz emerytowanym mrukliwcem o imieniu Cranky, a nowy DK i jego kumpel Diddy Kong przejęli światło reflektorów. W tej grze dwaj bohaterowie wyruszają w podróż, aby odzyskać skradzione przez Kremlingów i ich przywódcę, Kinga K. Roola, zapasy bananów DK.

Donkey Kong Country okazał się ogromnym sukcesem dla Nintendo, a na SNES wydano dwie bezpośrednie kontynuacje. Po tym, jak Nintendo sprzedało Rare Microsoftowi w 2002 roku, seria Donkey Kong wydawała się tracić kierunek. Postać nadal pojawiała się w grach takich jak Donkey Konga i seria Mario vs. Donkey Kong, ale najlepsze dni postaci wydawały się już za nią. To zmieniło się w 2010 roku, gdy Donkey Kong Country Returns przywróciło serię do dawnej świetności. Nowa przygoda opracowana przez Retro Studios, DKCR, zawierała tę samą rozgrywkę, która uczyniła tytuły SNES tak uwielbianymi. Deweloper wydał kolejną grę w 2014 roku zatytułowaną Donkey Kong Country: Tropical Freeze.

Mimo popularności gier Donkey Kong Country, retro franczyza ponownie zniknęła, chociaż Tropical Freeze otrzymało port na Nintendo Switch w 2018 roku. Na szczęście Nintendo wydaje się ostatnio bardziej zwracać uwagę na wielkiego goryla. Donkey Kong odegrał ważną rolę w filmie Super Mario Bros., pojawiając się obok Cranky Konga z krótkim cameo Diddy’ego. Remake Mario vs. Donkey Kong z 2004 roku ma również zostać wydany 16 lutego. To nie jest tak ekscytujące jak całkiem nowa gra, ale miejmy nadzieję, że zaspokoi ona fanów do czasu, gdy postać pojawi się w kolejnej dużej grze. Z Donkey Kong Country w Universal Studios Japan w przyszłym roku, może to być idealny czas na kolejny tytuł z główną postacią.

Czy jesteście podekscytowani tymi nowymi atrakcjami w Super Nintendo World? Chcielibyście odwiedzić Universal Studios Japan? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz