maxresdefault  32

Właściciel zdjęcia: SEGA

Słabe wyniki finansowe Segi: Trzeci kwartał roku finansowego 2024

Sega opublikowała swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał roku finansowego 2024. Wyniki te malują nieco rozczarowujący obraz firmy. Firma informuje o ‘słabych’ sprzedażach tytułów premium, w tym Sonic Superstars. 


W liście dotyczącym korekty prognoz wyników operacyjnych firma stwierdza: “W obszarze konsumenckim, mimo że wydaliśmy kilka nowych tytułów w trzecim kwartale, w tym Sonic Superstars, Endless Dungeon i Total War: Pharaoh, sprzedaż była słaba podczas sezonu świątecznego.” 

Jeśli chodzi o Sonic Superstars, Sega wcześniej zauważyła, że mimo iż początkowe sprzedaże były niższe niż oczekiwano, planowała znacznie zwiększyć marketing dla gry w listopadzie i grudniu. To zazwyczaj jest okres, kiedy gry z Sonicem sprzedają się lepiej. 

Jasne jest, że nie stało się to tak, jak Sega by chciała. To tylko spekulacje, ale może - tylko może - wydanie gry mniej więcej w tym samym czasie co Super Mario Bros. Wonder prawdopodobnie nie przysłużyło się grze Sonic Superstars.

W pełnym raporcie finansowym, Sega oferuje pewne wyjaśnienie dla swojej słabej sprzedaży. Firma stwierdza: “Jeśli chodzi o przemysł treści rozrywkowych, w obszarze konsumenckim, ekspansja rynku, głównie w Europie i Stanach Zjednoczonych, osiągnęła płaskowyż z powodu pogorszenia się sytuacji gospodarczej spowodowanej inflacją i innymi czynnikami. Ponadto, koszty rozwijania gier ciągle rosną, i istnieje pilna potrzeba reagowania na te zmiany w środowisku biznesowym.” 

Z drugiej strony, wydaje się, że maszyny Pachislot i Pachinko radzą sobie całkiem dobrze. Sega zrewidowała swoją prognozę sprzedaży jednostek z 178 000 do 179 000. To nie jest ogromny wzrost, ale mimo wszystko liczby rosną. 

Jak oceniacie wyniki Sonic Superstars? Dajcie nam znać w sekcji komentarzy lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (2)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz

korazdrzewa
15.02.2024 18:41
Otóż to! Sonic Superstars mocno mnie zawiódł i gdzieś tam cieszyłem się, że nie musiałem jej recenzować - aczkolwiek ostrzegłbym może innych Niko
Robert
12.02.2024 20:59
SEGA jak to SEGA robi co najwyżej średnią grę (Sonic Superstars), następnie z nieznanych przyczyn rzuca ją do bezpośredniej walki z bardzo dobrą, ba, rewelacyjną grą konkurencji (Mario Wonder od Nintendo) i potem siedzi zdziwiona, że sprzedaż słaba. Cała SEGA.