maxresdefault  22

Właściciel zdjęcia: WayForward

Shantae Advance: Risky Revolution - Powrót zagubionej gry w 2024 Roku

Zagubiona gra na konsolę Game Boy Advance w końcu odbywa swoją długo oczekiwaną podróż na platformę Nintendo, co zostało ujawnione podczas jesiennego Indie World Showcase od Nintendo. Shantae Advance: Risky Revolution wyruszy w kierunku konsoli Nintendo Switch w 2024 roku, tak jak ogłosił to deweloper Way Forward.


Gra została w pełni zremasterowana na potrzeby obecnej generacji konsol, wzbogacona o nowe funkcje i mechaniki, co zostało zaprezentowane w ekscytującym zwiastunie. W związku z tym protagonistka Shantae, powróci by ponownie podjąć pościg przez świat Sequin Land w celu udaremnienia planów swojego wroga dotyczących terraformowania świata.

Początkowo opracowana dla konsoli Game Boy Advance przed premierą Shantae w 2002 roku, gra została "zawieszona" z powodu braku wydawcy, który pomógłby w wydaniu gry. Przesuwając się w czasie do tego roku, deweloper potwierdził, że prace nad grą zostały wznowione, a jako wydawca zaangażowano Limited Run Games.

Gra to szósta odsłona w serii platformówek, a wydarzenia związane z Risky Revolution mają miejsce przed wydarzeniami z Risky's Revenge, które zostało wydane w 2010 roku. Wcielając się w postać Shantae, gracze będą kierować pół-dżinką, która stara się zapobiec katastrofie w Sequin Land po dowiedzeniu się, że Risky Boots planuje użyć urządzenia do modyfikacji świata.

Gra posiada liczne unikalne funkcje i mechaniki, w tym czteroosobowy tryb Battle Mode, który umożliwia wspomaganie Shantae w badaniu Sequin Land, poprzez przestawianie otoczenia w celu dostępu do różnych miejsc i zmiany między wielopłaszczyznowymi poziomami. Używając zdolności unikalnych dla niej, takich jak machanie włosami i taniec brzucha, gracze uczestniczą w bardziej angażującym przemieszczaniu się, eksplorując labirynty, krypty czy opuszczone miasteczka.Dla Way Forward, ożywienie dawno zapomnianej gry Nintendo było życiową podróżą, ponieważ zespół ponownie zebrał większość oryginalnej grupy projektowej, aby pracować nad tym projektem. Shantae Advance: Risky Revolution ukaże się na konsoli Nintendo Switch w 2024 roku, a potwierdzone są również wersje dla PlayStation 4/5 i PC za pośrednictwem platformy Steam.

Czy Jesteście fanami serii Shantae? Za co ją lubicie? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz