quest-master-q3-2023-early-access-steam-nintendo-switch

Właściciel zdjęcia: Apogee

Quest Master - Zelda Maker, którego nigdy nie dostaliśmy!

Istnieje pewne zapotrzebowanie, na grę podobną do Mario Makera skupioną na innej franczyzie Nintendo, konkretnie The Legend of Zelda. Niestety teoretyczny „Zelda Maker” prawdopodobnie nigdy nie powstanie. Jednak nowo ogłoszona gra, Quest Master, wydaje się być najlepszą alternatywą, pozwalającą Tobie i Twoim znajomym zbudować definitywne Zeldowe dungeony waszych marzeń. 


Super Mario Maker 2 na Switchu pozwalał każdemu tworzyć i grać we własne poziomy platformowe Mario. Mieszanina klasycznych przedmiotów, łatwego w użyciu kreatora i udostępniania poziomów online sprawiła, że jest to niesamowita gra, która była zupełnie inna niż wszystko one, co Nintendo wydało wcześniej. Dlatego oczywistym wydawało się dla graczy, że Nintendo powinno rozwinąć ten podstawowy schemat by stworzyć podobne gry dla innych serii, takie jak „Metroid Maker” czy „Zelda Maker”. Niestety, to się nigdy nie stało, ale nie martwcie się, Quest Master nadchodzi, aby dostarczyć graczom to, co wydaje się być właśnie tą grą, tylko że pozbawioną postaci i przeciwników z Zeldy. 

Ogłoszone 7 czerwca podczas prezentacji Guerilla Collective, Quest Master to nadchodząca gra, która pozwoli graczom planować, budować, udostępniać i grać w „retro lochy z widokiem z góry” na PC lub oczywiście na Switchu. Oto pierwszy zwiastun gry: Wydawca Apogee twierdzi, że gracze będą mogli tworzyć własne pikselowe lochy za pomocą „intuicyjnego kreatora poziomów”, który będzie obsługiwał zarówno lochy z widokiem z góry, jak i „zadania związane z otaczającym światem.” Niektóre z biomów zawartych w Quest Master będą obejmować „jaskinie wypełnione lawą”, górzyste światy z pokrytymi górami, trawiaste lasy i pustynie. Gracze będą również mogli dołączyć do gry instrukcje, zadania i nawet postacie niezależne NPC z własnymi dialogami. 

Lochy w Quest Master będą obsługiwały zadania poboczne, bossów, wiele biomów, złożone łamigłówki, niewidzialne skrzynie i mnóstwo pułapek oraz wrogów. Dungeony można będzie również udostępniać online i grać w poziomy stworzone przez innych użytkowników z maksymalnie trzema innymi graczami. 

Apogee już ogłosiło, że demo Quest Master niedługo pojawi się na Steamie. Ostatecznie gra zostanie wydana w ramach wczesnego dostępu w III kwartale 2023 roku a następnie zostanie uruchomiona na Switchu, gdy osiągnie wersję 1.0. 

Brakowało wam takiego produktu w bibliotece Nintendo Switch? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz