01-smb-dm-mobile-banner-1080x745-rr-f01-092922-633c42ab5bac8-1

Właściciel zdjęcia: Nintendo / Illumination Entertainment

Prawdopodobny termin pojawienia się Super Mario Bros. Movie na Netflixie

Jako, że wielkimi krokami zbliżamy się do 2023 roku, nowy animowany film o Mario autorstwa Nintendo i Illumination Entertainment jest prawdopodobnie jedną z najbardziej oczekiwanych premier roku. I choć film początkowo trafi do kin w kwietniu 2023 roku, to na podstawie istniejącej umowy między Netflixem a Universalem można oszacować, kiedy film trafi na popularną platformę streamingowej. 


Jeszcze w 2021 roku Netflix wraz z Universal zawarli umowę, dzięki której filmy animowane od Illumination Entertainment i DreamWorks trafiły na platformę Netflix. Dokładniej Netflix otrzymuje dostęp do tych filmów animowanych po czteromiesięcznym okresie wyłączności dla Peacock. Opierając się na tym, jak to działało w przeszłości, filmy produkcji Illumination i DreamWorks mają tendencję do premiery VOD 70 dni po pierwotnym trafieniu do kin.

Zakładając, że cały proceder będzie wyglądał tak samo w przypadku Super Mario Bros. Movie, to jest szansa, że animacja pojawi się na Netflixie w październiku 2023 roku. Ponieważ premiera filmu na dużym ekranie ma odbyć się na początku kwietnia 2023 roku, to w czerwcu 2023 roku trafi na wyłączność na Peacock. Po zakończeniu czteromiesięcznego okresu wyłączności na Peacock, Netflix stanie się wyłącznym domem streamingowym dla Super Mario Bros. Movie na 10 miesięcy. 

Warto podkreślić, że samo Netflix nie potwierdziło, że tak będzie w przypadku Super Mario Bros. Movie, więc zawsze istnieje szansa, że ta droga dystrybucji może ulec zmianie. Bazując jednak na tym, co widzieliśmy w przeszłości, istnieje szansa, że październik 2023 wydaje się być czasem, kiedy będzie można zrobić seans animacji Nintendo za pośrednictwem platformy Netflix. 

Czekacie na premierę filmu z wąsatym hydraulikiem? Wybieracie się do kin czy będziecie chcieli obejrzeć film w zaciszu domowym? Dajcie nam znać w komentarzach oraz na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur Tański



Komentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz