Xenoblade Chronicles 3 Podsumowanie

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Podsumowanie Direct dotyczącego Xenoblade Chronicles 3

Nintendo Direct dotyczący Xenoblade Chronicles 3 jest już za nami. Dostaliśmy sporą dawkę informacji, ale chyba najważniejszą z nich było zaprezentowanie Expansion Pass, którego szczegóły można zobaczyć poniżej:
Expansion Pass
W przeliczeniu, będzie kosztował on około 140 zł, a jego zawartość będzie wydawana partiami:


  • W dzień premiery gry (29 lipca 2022) dostaniemy "pomocne przedmioty" i warianty kolorowe ubioru.
  • Do 31 grudnia 2022 dostępne będą dodatkowe wyzwania, nowe questy i nowe stroje
  • Do 30 kwietnia 2023 zobaczymy kolejną partię wyzwań, questów i strojów
  • Do 31 grudnia 2023 otrzymamy nowy scenariusz fabularny

Poniżej przedstawiamy przetłumaczony skrót informacji, które poznaliśmy na Direct:

W Aionios, świecie Xenoblade Chronicles 3, żyją dwa przeciwstawne narody, Keves i Agnus, których żołnierze codziennie walczą z narażeniem życia. Sześciu żołnierzy pochodzących z obu tych zwaśnionych narodów ma za zadanie wziąć udział w specjalnej misji. Czy Ci bohaterowie, niegdyś przepełnieni wzajemną nienawiścią, zdołają odnaleźć drogę, która pozwoli im wszystkim żyć? W tej porywającej opowieści będziesz miał okazję podróżować z tymi odważnymi ludźmi, aby poznać prawdę o ich świecie - miejscu, w którym każde zwycięstwo w bitwie i każda porażka to kolejna szansa na zmianę biegu historii i zatriumfowanie nad niepewnym przeznaczeniem. Oto tylko niektóre z funkcji i aktywności, których można doświadczyć podczas wyprawy:

Odkrywaj rozległy świat: Aionios charakteryzuje się zapierającym dech w piersiach naturalnym splendorem, który kontrastuje z ponurym konfliktem toczonym między dwoma narodami. Podczas przemierzania Aionios odwiedzane miejsca są zapisywane jako punkty orientacyjne, które można szybko wybrać i do których można się udać, dzięki czemu przemierzanie tego ogromnego świata staje się łatwiejsze. Wędruj swobodnie lub podążaj ścieżką do następnego celu, włączając funkcję nawigacji. W trakcie eksploracji napotkasz wiele surrealistycznych miejsc i różnorodnych zwierząt. Podobnie jak zamieszkujące je istoty, tak i tutejsze formy życia są od łagodnych po niebezpieczne. Niektóre stworzenia, jak osławiony Demoniczny Krenolur, nie ukrywają swoich okrutnych skłonności, więc podchodź do nich ostrożnie!

Naucz się sztuki walki: Kiedy jesteś gotowy do walki, możesz wykorzystać potężne umiejętności, zwane Sztukami [Arts], aby dążyć do zwycięstwa. Niektóre Sztuki mogą wytrącić przeciwników z równowagi, inne zadają większe obrażenia w zależności od miejsca, z którego atakujesz, a niektóre nawet leczą sojuszników! Możesz łączyć wiele Sztuk z oszałamiającymi Atakami Łańcuchowymi, aby siać spustoszenie wśród wrogów. Gdy nabierzesz doświadczenia w walce, będziesz mógł nauczyć się potężnych Sztuk Mistrzowskich i Sztuk Fuzji, aby wyprowadzać jeszcze bardziej niszczycielskie ataki.

Odpoczywaj i wykonuj zadania w koloniach: Eksplorując Aionios, będziesz mógł wspinać się na klify, zdobywać piaszczyste zbocza, zjeżdżać po linach i żeglować po morzach. Choć stawka jest wysoka, możesz cieszyć się światem we własnym tempie i odkrywać kolonie, w których zrobisz zakupy, zjesz posiłek, poznasz mieszkańców i wykonasz zadania. W tych koloniach i miejscach odpoczynku możesz podejrzeć życie Noego i jego przyjaciół. Wykorzystuj zebrane materiały do gotowania lub wytwarzania klejnotów, aby wzmocnić swoje umiejętności. Miło jest się zrelaksować i odpocząć, zanim zaczniesz podziwiać kolejne fragmenty zachwycającej scenerii lub pokonasz kolejnego wroga.

Mistrzowskie klasy postaci: Każda postać w twojej drużynie ma klasę, która wpływa na jej sposób walki. Miecznik prowadzi walkę jako dobrze wyważony napastnik, ale istnieje wiele innych klas, które specjalizują się między innymi w leczeniu, obronie i potężnych uderzeniach. W trakcie walki możesz dowolnie zmieniać postać, którą sterujesz, a twoja klasa może być również dopasowana do klasy twoich sojuszników. Poświęć czas na naukę wielu klas, aby stworzyć dobrze zaokrągloną drużynę!

Rekrutuj bohaterów do swojej drużyny: Twoja podróż przez Xenoblade Chronicles 3 będzie się składała z sześciu głównych postaci, ale dzielni mieszkańcy Aionios, zwani Bohaterami, mogą wesprzeć twoją drużynę swoją bronią i umiejętnościami jako siódmy członek drużyny. Na polu bitwy może pomagać tylko jeden bohater, ale możesz ich wymieniać wedle uznania. Wnoszą oni do drużyny swoje własne klasy specjalne, takie jak Dowódca Strażników, Inkursor czy Medyk Wojenny. Członkowie twojej drużyny mogą nawet przybrać dowolną z klas Bohaterów, stając się twoimi sojusznikami. Rekrutując więcej Bohaterów, zwiększasz kombinację klas i sztuk w swojej drużynie, poszerzając tym samym zakres swoich opcji strategicznych!

Fuzja w Ouroborosa: Łącząc się w walce poprzez Interlinking, dwie postacie z twojej drużyny mogą połączyć się w potężną formę znaną jako Ouroboros. Zdobywaj punkty w walce, aby uczynić i tak już potężnego Ouroborosa jeszcze silniejszym. Ouroboros może też dołączyć do ataków łańcuchowych z resztą drużyny. Oczyść pole bitwy, używając potężnych Sztuk Ouroborosa!

Zawartość Expansion Pass: Poszerz świat gry Xenoblade Chronicles 3 dzięki płatnej przepustce rozszerzającej. Dodatkowa zawartość, która ukaże się w czterech falach* od premiery gry do końca 2023 roku, wzbogaci twoją podróż przez Aionios. Będzie ona zawierać pomocne przedmioty, nowe stroje i warianty kolorystyczne, bitwy z wyzwaniami, nowe zadania, nowe postacie bohaterów, a nawet nowy scenariusz fabularny! Xenoblade Chronicles 3 Expansion Pass będzie dostępny w przedsprzedaży w Nintendo eShop jeszcze dziś w cenie 29,99$.

Użyj amiibo: Xenoblade Chronicles 3 jest kompatybilne z akcesoriami amiibo. Stuknij dowolne kompatybilne amiibo, aby zdobyć przedmioty przydatne w grze podczas przygody. Stuknij amiibo Shulka, aby zmienić miecz postaci tak, by wyglądał jak Monado, ikoniczna broń z oryginalnej gry Xenoblade Chronicles, gdy używasz klasy Miecznika. 

Awatar

Mateusz DrozdowskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz