gothic-czahahahahaha-xD

Właściciel zdjęcia: Piranha Bytes / THQ Nordic

Po raz kolejny zapowiedziano klasyczną grę RPG akcji na Switcha

Użytkownicy Nintendo Switch mogą mieć w niedalekiej przyszłości nie lada gratkę – oficjalne konto serii Gothic w mediach społecznościowych zdaje się zapowiadać wydanie oryginalnego RPG akcji w klimacie fantasy.


Gothic został opracowany niemieckie studio Piranha Bytes (znane również z innej gry RPG Risen) i wydany na PC w 2001 roku. Wydaje się, że jest to drugi teaser na Switcha, wnioskując po poście z końca ubiegłego roku, który teasował Gothica II działającego na Switchu.

Najnowszy tweet pokrywa się z 22 rocznicą wydania pierwszego tytułu. Sterowanie na Switchu możecie zobaczyć niżej: 


Oto, co uważa się za działającą wersję Gothic II na konsoli Nintendo: 


Gothic to nie to samo co nadchodzący rameke Gothic 1, przygotowany przez dewelopera THQ Nordic - Alkimia Interactive. Remake ten cechuje się poprawioną grafiką i wieloma modyfikacjami, jednak nie należy go mylić z oryginalną wersją Gothica.

Oto nieco więcej informacji o fabule Gothica, dostępnej na platformie Steam. W skrócie, gra oferuje żywy świat, w którym mieszkańcy pracują, śpią jedzą i walczą o przetrwanie. Gracz ma do dyspozycji szeroki wybór broni i zaklęć, a długość przejścia ma trwać około 50 godzin. 

W królestwie Myrtany toczy się wojna. Hordy orków najechały terytorium ludzi, a król potrzebuje dużo rudy, by wykonać wystarczającą ilość broni dla swojej armii, by móc stawić czoła temu zagrożeniu. W tych ciemnych czasach każdy kto łamie prawo, jest skazywany na służbę w gigantycznej kolonii karnej Khorinis, gdzie wydobywa się tak bardzo potrzebny surowiec

Cały obszar zwany „Kolonią” otoczony jest magiczną barierą – kulą o średnicy dwóch kilometrów, izolującą kolonię karną od świata zewnętrznego. Bariera ta może być przekroczona z zewnątrz do wewnątrz – nie da się uciec wpadając do środka. Bariera ta była mieczem obosiecznym – niedługo po tym, więźniowie skorzystali z okazji i rozpoczęli bunt. Kolonia podzieliła się na trzy rywalizujące obozy, a król został zmuszony do negocjacji w sprawie swojej rudy oraz spełnienia żądań. 

Zostajesz wyrzucony przez barierę do więziennej kolonii. Ze swoimi plecami przypartymi do muru, musisz przetrwać i tworzyć nietrwałe sojusze, dopóki w końcu nie uda Ci się uciec. 
 
Czy jesteście zainteresowani ograniem Gothica na Switchu? Macie jakieś wspomnienia z tym legendarnym tytułem? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz