best-nintendo-game-and-watch-games

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Ojciec-gamer pochwalił się niezwykłą kolekcją konsol Game and Watch

Ojciec – długoletni gracz – prezentuje swoją imponującą kolekcję przenośnych konsol Game and Watch od Nintendo. Mimo, że firma niedawno przywróciła tę linię, oferując graczom nostalgiczny sposób na doświadczenie starych gier, ta kolekcja zawiera Game and Watch’e od lat 80 po dziś dzień. 


Game and Watch to seria przenośnych gier wydanych przez Nintendo w latach 1980-1991. W przeciwieństwie do późniejszego Game Boya, który konsolą przenośną na kartridże, każda konsola Game and Watch miała wbudowaną tylko jedną grę. W czasie swojego istnienia Nintendo wydało ponad 60 różnych projektów Game and Watch, które różniły się między sobą wyglądem. Niektóre z bardziej popularnych gier zostały później przeniesione na Game Boya, a w 2021 roku pojawiła się limitowana seria nowych przenośnych konsol Game and Watch z klasycznymi tytułami Mario i Zelda z NES oraz Game Boy. 

Mikael Finsrud, użytkownik Reddita oraz twórca gier, niedawno opublikował zdjęcie kolekcji przenośnych klasycznych gier Nintendo należącej do jego ojca. Kolekcja ta wydaje się zawierać większość lub wszystkie oryginalne tytuły, a użytkownik Reddita zauważył, że jego ojciec posiada również kilka dubli. Finsrud opublikował to zdjęcie na kilku subredditach poświęconym graniu i Nintendo, co skłoniło kilku długoletnich graczy do skomentowania, że żałują, że nie zachowali swoich własnych gier z dzieciństwa. 


Na najwyższej półce ekspozycji znajdują się różne generacje konsol Game and Watch. Pionowo składane Multi-Screen ustawione są po obu stronach, a między nimi umieszczone są wcześniejsze wersje – Gold, Silver i Wide Screen. Niestety, drzwi częściowo zasłaniają przedmioty na środku tej półki. Wśród nich znajduje się po jednym egzemplarzu każdej z trzech konsol Crystal Screen Game and Watch z 1986 roku. 

Obie strony kolejnej półki są wyłożone przenośnymi konsolami Game and Watch z serii New Wide Screen, które były produkowane w latach 1982-1991. Obecna jest również jedna z największych konsol przenośnych Donkey Kong Jr., który został wydany w 1983 roku i przypomina zminiaturyzowaną kabinę arcade. Na półce znajdują się również dwa pionowo ustawione modele z serii Super Color Game and Watch z 1984 roku, a także wydany w 1987 roku specjalny model Super Mario Bros. w unikalnym żółtym etui. Na samym końcu półki znajduje się Game and Watch, który jest wznowieniem Ball z 2010 roku, pierwszej przenośnej konsoli Nintendo. 

Na drugiej półce od dołu znajduje się więcej przenośnych konsol Tabletop w kształcie kabiny arcade, wraz z kolejną reedycją Ball w oryginalnym opakowaniu. To również miejsce, w którym Finsrud trzyma swoje egzemplarze przenośnych konsol Super Mario Bros. i The Legend of Zelda z 2020 i 2021 roku. Na samym dole półki widoczny jest zestaw przenośnych konsol z serii Panorama Game and Watch wydanych w 1983 i 1984 roku. Całość stanowi imponującą kolekcję retro gier Nintendo. 

A Wy, kolekcjonujecie jakieś retro skarby? Podzielcie się z nami swoimi skarbami w sekcji komentarzy lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur Tański



Komentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz