f57f2d528fc32fd3780981575d15545e0c64a82bd764d55aa3f77716102e0cc6

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Nowe szczegóły o Pikmin 4: Misje nocne i powrót jaskiń

Nowa ankieta wysyłana do fanów dostarcza więcej informacji na temat długo oczekiwanego Pikmin 4, które obejmują nowy typ misji. W tym roku, podczas lutego 2023 na Nintendo Direct, fani w końcu otrzymali nowy zwiastun i datę premiery Pikmin 4. Gra ta zawsze była obecna w myślach ludzi, ponieważ została po raz pierwszy ogłoszona podczas wrześniowego Nintendo Direct w 2022 roku. Ten zwiastun po raz pierwszy dał fanom solidny wgląd w grę, w tym jej cechy i zmiany w porównaniu do poprzedniej części. Potwierdzono w nim powrót ulubionych przez fanów Pikminów oraz wiele nowych stworzeń w tym psa, którym postacie Hocotate będą mogły sterować. Spośród nowych rzeczy przedstawionych w zwiastunie, były dwie rzeczy, które nie przykuły uwagi ludzi. 


Pierwszą z nich było ponowne wprowadzenie jaskiń z Pikmin 2, w których wprowadzono bardziej zróżnicowane środowisko do eksploracji, z losowymi przedmiotami, wrogami i pułapkami, a idea przenoszenia wrogów do rozległego i wrogo nastawionego środowiska jest kuszącym wyzwaniem. Drugą rzeczą, która została zapowiedziana w najnowszym zwiastunie, było wprowadzenie możliwości podejmowania misji w nocy, gdzie wrogowie stają się jeszcze bardziej wrogo nastawieni po zachodzi słońca. Ta nowa ankieta ze strony Nintendo dostarcza nieco więcej szczegółów na temat tych misji i ich funkcjonowania. 

Ta ankieta została udostępniona niektórym graczom, a jedną z nich otrzymało także Eurogamer. W ankiecie wyrazili oni swoje wrażenia dotyczące tego, co zobaczyli oraz sugestie, jak Nintendo mogłoby lepiej promować grę. Jednym z bardziej interesujących opisów w ankiecie były poziomy nocne w Pikmin 4, oferujące nową i intensywną rozgrywkę. W poprzednich trzech częściach Pikmin, gracz zawsze był zmuszony opuścić planetę, na której się znajdował, gdy zapadał zmrok, za którym szły drapieżniki, które przychodziły zjeść wszystkie pozostawione Pikminy. W związku z tym, misje w nocy w Pikmin 4 wydają się być nastawione na coś bardziej niebezpiecznego, na co wskazuje trailer pokazujący groźnego czerwonookiego Bulborba. 

System jaskiń w Pikmin 4 został również krótko omówiony w tej ankiecie, gdzie stwierdzono, że gracze będą rozwiązywać zagadki w tych jaskiniach i zarządzać swoimi zasobami, aby uciec. Jest to zgodne z tym, jak było w Pikmin 2, gdzie gracze mieli określoną liczbę Pikminów przy sobie i musieli wyjść na drugim końcu z tym, co mieli na początku. Te nowe i powracające mechaniki powinny stanowić interesujące wyzwanie. 

Inne funkcje, które pojawiły się w ankiecie, były nieco bardziej standardowe, takie jak szczegółowe opisanie zupełnie nowych Pikminów Lodowych, nowych wrogów oraz postaci, takich jak wspomniany wcześniej pies towarzysz. Fani będą mogli zobaczyć, jak ta odświeżona gra Pikmin będzie się prezentować, gdy zostanie wydana w lipcu. 

Pikmin 4 zadebiutuje 21 lipca wyłącznie na konsoli Nintendo Switch. 

Co sądzicie o nowej odświeżonej formule Pikminów? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz