sega september 2022

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Nowe gry z Sega Genesis dołączają do NSO - wrzesień 2022

Nintendo dodało właśnie trzy kolejne gry do aplikacji Sega Genesis / Mega Drive dla usługi Switch Online Expansion Pack (rozszerzony pakiet). Oto lista gier wraz z krótkim opisem:Alisia Dragoon


W tym tytule gracz kontroluje Alisię, młodą kobietę, która jest na misji, aby pomścić swojego ojca i uratować świat. Alisia Dragoon została wydana poza Japonią przez firmę Sega. Tytułowa bohaterka może strzelać błyskawicami z rąk i przywołać cztery wierne bestie, które będą jej służyć. Pomimo tego, że gra była uznana przez krytyków, nie była sukcesem komercyjnym.
Alisia Dragoon

Beyond Oasis (The Story of Thor)


Beyond Oasis (w Europie i Japonii znane jako The Story of Thor) to gra typu action-adventure opracowana przez studio Ancient i opublikowana przez Sega na platformę Sega Genesis. W Beyond Oasis wcielamy się w rolę księcia Ali, który odkrył zakopany złoty naramiennik należący niegdyś do czarodzieja, który prowadził wojnę ze swoim przeciwnikiem, posiadaczem srebrnego naramiennika. Ów złoty naramiennik ma moc przywoływania czterech duchów (wody, ognia, cienia i roślinności).

Gra przypomina rozgrywkę znaną z serii The Legend of Zelda. Gracz kontroluje księcia Ali i musi przejść mapę, aby wypełnić swoje zadanie. Po drodze zbieramy bronie pomagające pokonać wrogów oraz cztery magiczne duchy, które pomagają księciu Ali w jego misji (czyżby inspiracja dla Divine Beasts z Breath of the Wild?).
Beyond oasis

Earthworm Jim


Najbardziej znany tytuł z całej dzisiejszej trójki. Earthworm Jim to platformowa strzelanka opracowana przez Shiny Entertainment i wydana w 1994 na Sega Genesis i Super Nintendo Entertainment System.

Gracz kontroluje Jima i pokonywać kolejne poziomy, jednocześnie unikając przeszkód i wrogów. Poziomy zazwyczaj kończą się walką z bossem. Do wyboru mamy dwie podstawowe bronie. Pistolet Jima, którym możemy strzelać do wrogów lub jego własne ciało, które możemy wykorzystywać jako bicz. Ten ruch pozwala graczowi na inne czynności, takie jak chwytanie i huśtanie się na hakach.
Earthworm Jim

Awatar

Mateusz DrozdowskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz