dragon quest monsters 25th anniversary image

Właściciel zdjęcia: Square Enix

Nowe Dragon Quest Monsters potwierdzone dla Nintendo Switch

Nintendo Switch miało swoją premierę ponad sześć lat temu, ale system nadal otrzymuje ważne ekskluzywne tytuły. Wydawca Square Enix ogłosił, że na platformę zostanie wydane nowe dzieło z serii Dragon Quest Monsters, a gra została potwierdzona dla rynku Ameryki Północnej. Ogłoszenie zostało dokonane w ramach obchodów 25 rocznicy spin-offu serii i zostało ujawnione poprzez zwiastun prezentujący materiał z poprzednich gier. Niestety, nie podano ram czasowych, kiedy, gra może zostać wydana, więc nie wiadomo, kiedy może się to stać. 

Poniżej znajduje się zwiastun ogłoszenia od Square Enix:Pierwszą część Dragon Quest Monsters została wydana w Japonii na konsoli Game Boy Color 25 września 1998 roku. Gra trafiła do Ameryki Północnej około półtora roku później, kiedy seria nosiła jeszcze nazwę „Dragon Warrior” poza Japonią. Przez ostatnie 25 lat seria miała nieregularny harmonogram wydawniczy poza swoim rodzimym krajem. Dwie z gier Dragon Quest Monsters: Joker zostały wydane w Ameryce Północnej na konsoli Nintendo DS., podczas gdy trzecia pozostała ekskluzywna dla Japonii, i nie było to pierwsze takie zdarzenie. Biorąc to pod uwagę, jest to dość istotne, że nowe Dragon Quest Monsters zostało już potwierdzone dla Ameryki Północnej. 

 Jak sama nazwa wskazuje, gry Dragon Quest Monsters to RPGi polegające na tresowaniu potworów, nieco podobne do franczyzy Pokémon. Jednak sam gameplay jest bliższy temu, czego gracze oczekują od tradycyjnych gier Dragon Quest. Kluczową różnicą jest to, że w walce uczestniczą wyszkolone potwory, a nie bohater. Wraz z pojawianiem się gier na Game Boya w Nintendo Switch Online, będzie interesującą rzeczą zobaczyć, czy oryginalne Dragon Warrior Monsters lub jego kontynuacja pojawią się w aplikacji. Gry Square Enix nie były wcześniej dostępne w aplikacjach NES lub Super Nintendo, ale to dlatego, że remastery Final Fantasy przynoszą wiele dochodów na eShopie. Dragon Warrior Monster nie wygenerowałyby tam tak dużego popytu, ale pojawienie się w aplikacji Game Boya mogłoby skłonić graczy do wypróbowania serii przed premierą nowego Dragon Quest Monsters. 

Czy czekacie z niecierpliwością na nową grę Dragon Quest Monsters? Czy graliście kiedyś w jakiekolwiek wcześniejsze gry z tej serii? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Pokemon Scarlet w sklepach od 219.31zł
Avans.pl
219.31zł
Sprawdź
Electro.pl
219.31zł
Sprawdź
Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz