Mameda-Bakeru-Ann 06-21-23

Właściciel zdjęcia: Good-Feel

Nowa gra z Japonii, która przemknęła nam w zachodniej wersji Nintendo Direct

Wczorajszy Nintendo Direct nie mógł trwać wiecznie – ale przynajmniej dostarczył nam kilka niezapomnianych momentów. Na pewno przez jakiś czas nie zapomnimy o przemianie Mario w słonia. 


Tymczasem w Japonii widzowie mogli zerknąć na nową grę, która nie trafiła do zachodniej wersji prezentacji.

Otogi Katsugeki Mameda no Bakeru: Oracle Saitarou no Sainan!! To trójwymiarowa przygodowa gra akcji, która wyraźnie ma być duchowym następcą serii Goemon od Konami – na Zachodzie znaną jako Mystical Ninja.  Konkretniej, Mameda no Bakeru czerpie inspirację z Mystical Ninja Starring Goemon, który jako pierwsza część Goemon weszła w trójwymiar w 1997 roku. 

Podobnie jak gry z serii Goemon, Mameda no Bakeru to platformówka akcji zanurzona w japońskim folklorze, pełna humoru i dziwnych anachronizmów – ten nowy tytuł miesza tradycyjną japońską architekturę i legendarnych stworzeń takich jak Tengu z laserowymi pistoletami i gigantycznymi, tłukącymi robotami. Głównym bohaterem, jest Bekeru, który jest pół chłopcem, pół szopem i używa swoich pałeczek do bębnów taiko, aby odeprzeć inwazję festiwalowej armii. Prace nad gra prowadzi studio Good-Feel, odpowiedzialne za urocze Kirby’s Epic Yarn i Yoshi’s Crafted World. Te gry charakteryzowały się wyobraźnią w projektowaniu poziomów i częstymi odstępstwami w inne gatunki, jak krótkie, ale doskonałe sekwencje strzelanek w Kirby Epic Yarn. Mameda no Bakeru wydaje się podążać tą samą ścieżką w 28 sekundzie zwiastuna (powyżej można rzucić okiem na fragment), który wygląda jak sekwencja strzelanki na szynach. 

Całość wygląda sympatycznie i możemy tylko mieć nadzieję, że pominięcie tego tytułu na zachodnim Nintendo Direct oznacza, że pozostanie ona dostępna tylko w Japonii – tak jak wiele innych gier z serii Goemon od Konami. 

Otogi Katsugeki Mameda no Bakeru: Oracle Saitarou no Sainan!! Ma się ukazać tej zimy na Nintendo Switch jako wersja cyfrowa i fizyczna.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz