enrique-vidal-flores-zsXvRKtsf6Q-unsplash  2

Właściciel zdjęcia: Enrique Vidal Flores

Nintendo Switch bije rekordy sprzedaży

Nie jest tajemnicą, że hybrydowa konsola, Nintendo Switch, sprzedaje się wyjątkowo dobrze. Najnowsze ogłoszenie firmy sugeruje, że system osiągnął nowy znaczący kamień milowy pod względem sprzedaży.


Zdaniem opublikowanym na stronie Relacji Inwestorskich (IR) japońskiego serwisu Nintendo wydaje się, że Nintendo Switch sprzedało teraz 132,46 miliona egzemplarzy od swojego debiutu w marcu 2017 roku. Ta ogólna liczba obejmuje model podstawowy Nintendo Switch, ulepszony Nintendo Switch OLED i tańszy Nintendo Switch Lite.

Niemniej jednak to naprawdę dużo konsol, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że rodzina systemów Nintendo 3DS, która była sama w sobie dość popularną linią przenośnych konsol, sprzedała tylko 75,94 miliona egzemplarzy przez cały swój okres istnienia.

Tak naprawdę, te dane pokazują, że Nintendo Switch sprzedało teraz więcej niż niezwykle popularna konsola Nintendo Wii, która osiągnęła 101,63 miliona sprzedanych egzemplarzy, i zbliża się do Nintendo DS, które obecnie zajmuje pierwsze miejsce z niesamowitymi 154,02 milionami sprzedanych egzemplarzy.

To ogłoszenie zawierało również kilka interesujących informacji o sprzedaży oprogramowania. Nintendo Switch jest obecnie zdecydowanie największą platformą firmy pod względem czystej sprzedaży oprogramowania, z 1 133,23 miliona egzemplarzy do tej pory, a niektóre niedawne gry wyłącznie na tę konsolę, takie jak The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, osiągnęły bardzo dobre wyniki.

Zdobywając 19,50 miliona sprzedaży, już teraz udało się jej uplasować wśród najpopularniejszych gier na tej konsoli po zaledwie kilku miesiącach od premiery.

Te dane są dokładne na dzień 30 września, co oznacza, że efekt innych wysoko ocenianych hitów, takich jak doskonałe Super Mario Bros. Wonder, jeszcze nie jest widoczny, choć oczekujemy, że spowoduje to znaczący wzrost zarówno sprzedaży oprogramowania, jak i sprzętu przez co najmniej kilka miesięcy.

Dane te pochodzą również sprzed rozpoczęcia właściwych wyprzedaży z okazji Black Friday. Ponieważ już teraz widzimy wiele atrakcyjnych ofert zestawów dostępnych w ramach okresu wyprzedaży, jest bardzo prawdopodobne, że listopad będzie szczególnie silnym miesiącem pod względem sprzedaży sprzętu.Początek formularza

Jakie są wasze przewidywania dotyczące przyszłej sprzedaży Nintendo Switch, zwłaszcza z uwzględnieniem nadchodzącego okresu Black Friday? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz