matteo-grobberio-dF2HZ-Kg34w-unsplash

Właściciel zdjęcia: Unsplash / Matteo Grobberio

Nintendo nie ujawniło jeszcze następcy konsoli Switch

Pomimo trwających plotek i spekulacji, Nintendo wciąż nie ujawniło następcy konsoli Switch. Chociaż nie ma żadnych oznak oficjalnego ogłoszenia, prezes firmy, Shuntaro Furukawa udzielił kilku informacji na temat przejść obecnej platformy hybrydowej do „maszyny następnej generacji”. 

Według wypowiedzi Furukawy podczas ostatniej sesji pytań i odpowiedzi dla akcjonariuszy Nintendo, plan polega na wykorzystaniu istniejącego systemu kont Nintendo, aby przejście do kolejnej generacji było jak najbardziej płynne dla klientów. Oto część tego, co prezes Nintendo miał do powiedzenia: 

Shuntaro Furukawa: „Jeśli chodzi o przejście z Nintendo Switch do konsoli następnej generacji, chcemy zrobić jak najwięcej, aby płynnie przenieść naszych klientów, wykorzystując konto Nintendo.” 

Mimo, że Nintendo poprawiło niektóre usługi konta, wcześniej nie zawsze było ułatwione przejście z jednej generacji na kolejną. Firma miała również swoje wzloty i upadki związane z infrastrukturą online na przestrzeni lat i często podejmuje dość nietypowe podejście do pewnych aspektów gry online. Nie ma również obietnic (jak na razie), że istniejące biblioteki cyfrowych gier użytkowników zostaną automatycznie przeniesione i może niekoniecznie będą odzwierciedlać to, co widoczne jest na innych platformach.

Co najmniej ta najnowsza informacja od prezesa firmy wydaje się potwierdzać, że Nintendo ułatwi korzystanie użytkownikom, którzy już są w ekosystemie. Zauważono również, że obecnie istnieje 290 milionów kont Nintendo, obejmujących zarówno konsole jak i urządzenia mobilne. 

Jeszcze raz, nie ma jeszcze konkretnych informacji na temat następnej generacji sprzętu Nintendo. I trzeba przyznać, że Nintendo nie wydaje się być gotowe na porzucenie Switcha, zwłaszcza po najnowszym Nintendo Direct – ożywając swoją starzejącą się technologię za pomocą takich ogłoszeń jak Super Mario Bros. Wonder. 

Cieszycie się, że Nintendo będzie starało się uczynić przejście do następnej generacji jak najbardziej płynnym? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Ring Fit Adventure w sklepach od 297.44zł
Electro.pl
297.44zł
Sprawdź
Avans.pl
297.44zł
Sprawdź
Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz