patrick-fOYg1lkZA7Y-unsplash

Właściciel zdjęcia: Patrick / Unsplash

Nintendo nie jest zainteresowane wsteczną kompatybilnością w kolejnej konsoli

Człowiek legenda, Shigeru Miyamoto mówił niedawno o tym, że wsteczna kompatybilność w obecnych czasach jest dużo łatwiejsza. Niestety nie wydaje się, aby było to czymś, co interesuje Nintendo. 

Pokemon Legends: Arceus w sklepach od 229.00zł

Avans.pl
229.00zł
Sprawdź


Podczas ostatniej sesji pytań i odpowiedzi, która odbyła się po opublikowaniu przez Nintendo najnowszych raportów finansowych, szefowie firmy zostali zapytani o to, jak wewnątrz firmy traktuje się wsteczną kompatybilność. Miyamoto nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi, która wskazywałaby konkretny kierunek, jeśli chodzi o wsteczną kompatybilność, ale dodał, że w dzisiejszych czasach jest to o wiele prostsze. 

W przeszłości oferowaliśmy usługę znaną, jako ‘Virtual Console’, która pozwalała użytkownikom grać w starsze gry wideo na nowych konsolach” – wyjaśnił Miyamoto. „Tak długo, jak sprzęt pozostawał niezmieniony, można było w dalszym ciągu grać w te gry. Jednak kwestia praw wydawniczych do gier wideo są bardzo skomplikowane i doszliśmy do wniosku, że będziemy dodawać starsze tytuły tylko po zabezpieczeniu niezbędnych praw”. 

Twórca Mario i Zelda zauważył, że gry, które zostały stworzone dla konkretnego systemu, miały również specyficzne środowiska, w których zostały stworzone. Zwrócił również uwagę na to, że w wyniku zmian sprzętowych, gry wydane na starsze konsole nie mogły być odtwarzane na nowych konsolach bez dodatkowych modyfikacji. 


Ostatnimi czasy środowisko programistyczne stało się coraz bardziej ujednolicone i mamy teraz do dyspozycji takie środowisko, które pozwala graczom cieszyć się starszymi grami wideo na nowszych konsolach łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej

Mimo przyznania, że w obecnych czasach jest łatwiej, nie powinniśmy robić sobie nadziei na powrót platformy na wzór Virtual Console.

Siła Nintendo tkwi w tworzeniu nowych doświadczeń w grach wideo, więc jeśli wydamy nowy sprzęt w przyszłości, chcielibyśmy pokazywać unikalne produkcje, które nie mogły być stworzone w poprzednich generacjach” – podsumował Miyamoto. 

Jest to przykra informacja, biorąc pod uwagę stanowisko Nintendo odnośnie nielegalnej dystrybucji swoich ROM-ów oraz braku zapewnienia dostępności do wielu klasycznych tytułów legalnie. 

Co sądzicie o stanowisku Nintendo względem klasycznych produkcji? Lubicie czasem się cofnąć w czasie, czy jednak wolicie ogrywać tylko nowsze produkcje? Dajcie nam znać w komentarzach oraz na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz