212 167714477510

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Metroid Prime Remastered przekraczyło imponujący wynik sprzedażowy

Metroid Prime w formie remastera na konsoli Nintendo Switch osiągnęło już imponujący wynik sprzedaży. Na początku tego roku Nintendo zaskoczyło wielu fanów podczas lutego 2023 roku podczas Nintendo Direct, gdzie pośród wielu ogłoszeń o remasterach i wznowieniach, największym zaskoczeniem okazało się wydane po cichu wznowienie Metroid Prime w formie remastera. Chociaż już od roku krążyło wiele plotek o tym, że gra istnieje, to jednak ogłoszenie i wydanie jej tego samego dnia było dla wielu zaskoczeniem. 


Kiedy wieść się rozprzestrzeniła, wielu fanów natychmiastowo zakupiło tę wersję zremasterowaną. Dodatkowo Metroid Prime Remastered stało się jedną z najlepiej ocenianych gier w 2023 roku, wiernie oddając ducha oryginalnej gry z GameCube na Switchu. Tytuł został poprawiony pod względem oprawy wizualnej na wiele sposobów. Gra nie tylko zdobyła taką samą pozytywną opinię jak oryginał z 2002 roku, ale też szybko wspięła się na szczyty rankingów sprzedażowych na cyfrowej platformie Nintendo eShop. Chociaż wersja cyfrowa była dostępna jako pierwsza, fani otrzymali również wersję fizyczną kilka tygodni później. Pomimo początkowych problemów z dostawą, według Nintendo, tej grze udało się osiągnąć niesamowity wynik sprzedaży w ciągu kilku pierwszych miesięcy. 

Według najnowszego raportu finansowego Nintendo, Metroid Prime Remastered udało się sprzedać przynajmniej milion kopii w okresie między lutym a marcem. Należy zauważyć, że raport finansowy odnosił się do zeszłego roku, od kwietnia 2022 roku do 31 marca 2023 roku. Fakt, że grze udało się sprzedać tak dużo kopii w krótkim czasie, na końcu roku fiskalnego firmy, jest imponujący. Według raportu, większość sprzedaży pochodziła z cyfrowych pobrań, które obejmowały wiele innych gier wymienionych w tym raporcie, a nie tylko Metroid Prime Remastered.
metroidprimesales
Sukces sprzedaży tej gry jest dość niezwykły, biorąc pod uwagę, że inne popularne tytuły na tej liście takie jak Fire Emblem Engage czy Kirby’s Return to Dreamland Deluxe, miały za sobą kilka miesięcy, a nawet rok promocji i reklam. Metroid Prime Remastered zostało wydane jako niespodzianka na końcu roku fiskalnego firmy i mimo to udało się tytułowi przekroczyć ten imponujący próg sprzedaży.

Oryginalny Metroid Prime sprzedał się w ilości 2,8 miliona egzemplarzy na starszej konsoli i był najlepiej sprzedającym się tytułem w serii do czasu, gdy Metroid Dread przebił jego sprzedaż w 2021 roku. 

Metroid Prime Remastered jest dostępne na Nintendo Switch w cenie 169,80 zł.

A Wy dołożyliście cegiełkę do tego sukcesu sprzedażowego Nintendo? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (1)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz

Robert
18.05.2023 16:00
Kupiłem, przeszedłem. Jedna z najlepszych gier na Switcha.