metal-gear-solid-master-collection-vol-1-1-02

Właściciel zdjęcia: Konami

Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1 - doskonały wstęp dla nowych graczy

Po tym, co dla wielu z nas z pewnością wydawało się wiecznością, pięć głównych gier z serii Metal Gear jest teraz dostępnych dla fanów Nintendo na Switchu dzięki Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1. Mimo że być może nie jest to najdoskonalsze wydanie, na które mieliśmy nadzieję, to jednak jest to solidna kompilacja, która stanowi doskonałe wejście dla nowicjuszy i dostarczy sporą dawkę nostalgii weteranom. 


Teraz, gdy Konami wydaje się powracać do świata tworzenia gier typu AAA po długiej przerwie, zaczynamy się zastanawiać: czego dokładnie chcemy teraz od serii Metal Gear? W końcu niedawny filmik z udziałem samego Davida Haytera, aktora głosowego Snake'a, wywołał poruszenie w społeczności dzięki dość intrygującej obietnicy, że "to dopiero początek". 


Wraz z premierą Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1, można założyć, że Konami planuje drugi tom w niezbyt odległej przyszłości, a obecne plotki wskazują na uwzględnienie w nim Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, Metal Gear Solid: Peace Walker oraz Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain (przy czym Ground Zeroes prawdopodobnie zostanie dodane dla pewności). Chociaż moglibyśmy dyskutować przez cały dzień na temat jakości wykonania tych gier na samym Switchu, załóżmy na razie, że są one w drodze. 

Wiemy również, że Konami pracuje nad pełnym remakiem Metal Gear Solid 3: Snake Eater, we współpracy z firmą Virtuos, zatytułowanym Metal Gear Solid Delta: Snake Eater. Ta gra nie trafi na Switcha ze względu na jej szalenie szczegółową grafikę opartą na Unreal Engine 5, ale nie można całkowicie wykluczyć wydania na przyszłej, większej platformie Nintendo, kiedykolwiek by to miało nie być. 

Jednym z aspektów, których obecnie nie znamy, jest to, czy Konami jest skłonne odejść od remaków i portów i stworzyć zupełnie nowy tytuł w świecie Metal Gear. Oczywiście główną przeszkodą tutaj jest to, że twórca serii i reżyser, Hideo Kojima, od ośmiu lat nie pracuje już w tej firmie. Metal Gear to dziecko Kojimy, i dla wielu fanów serii wydaje się niemal nie do pomyślenia, że Konami pracowałoby nad zupełnie nowym tytułem bez niego (szczególnie po krytycznie ocenianym Metal Gear Survive). 

Pomijając to, istnieje bez wątpienia luka w chronologii, którą wielu, włączając w to tego autora, chciałoby zobaczyć wypełnioną. Bez zagłębiania się w strefę spoilerów, Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain zakończyło się znacznie wcześniej, niż fani się spodziewali, a naturalne przejście od tej gry do oryginalnego Metal Gear jest wyraźnie brakujące. Czy Konami ma umiejętności, by wypełnić tę lukę zadowalającym standardem, to przynajmniej na razie trudne pytanie do odpowiedzi. 

Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1 jest dostępne na Nintendo eShop w cenie 240 zł.

A Wy co uważacie? Czego oczekujecie od serii Metal Gear w przyszłości? Czy jesteście zadowoleni z kolejnych portów? Chcielibyście zobaczyć remake Delta na przyszłym sprzęcie Nintendo? A może liczyliście na rozwinięcie kanonu Metal Gear przez Konami? Dajcie nam znać na naszych mediach społecznościowych lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz