scmvji

Właściciel zdjęcia: Santa Ragione

Mediterranea Inferno: Gra, która zabierze cię w psychodeliczną podróż

Nintendo Switch to dom dla wielu powieści wizualnych, a w przyszłym miesiącu zyska kolejny tytuł nominowany do nagrody — Mediterranea Inferno.


Gra ta opowiada historię trzech mężczyzn w wieku dwudziestu lat, próbujących odbudować swoją przyjaźń po traumatycznych wydarzeniach związanych z pandemią w 2020 roku. Aby to osiągnąć, trio wyrusza na południe Włoch — brzmi zachęcająco — ale to, co ich tam czeka, wydaje się być o wiele bardziej psychodeliczne. Premiera 5 marca. 

Będziecie wybierać, co grupa będzie robić w ciągu dnia i nocy, obserwując wydarzenia, które obiecują zagłębić się w ich najciemniejsze lęki, pragnienia i apetyt na zemstę. To nie jest zbyt spokojny urlop.

Ta gra pochodzi od twórcy Lorenzo Redaelli i wydawcy Santa Ragione, a wydaje się kontynuować trend pięknej grafiki i świetnego podkładu muzycznego, który widzieliśmy w poprzednich tytułach, takich jak Milky Way Prince - The Vampire Star i Saturnalia.

Leniwe popołudnie przy basenie, namiętna noc w klubie czy nawet mroczna wizyta na lokalnym cmentarzu — to Ty zdecydujesz, jak spędzić te wakacje. Gdziekolwiek się udasz, coś lub ktoś będzie na ciebie czekać, oferując dodatkową, zakazaną podróż przez tajemnicze przestrzenie sumienia.

  • Wybieraj codzienne aktywności dla trójki i obserwuj, jak wpływają na fabułę.
  • Nowa intrygująca opowieść od twórcy Milky Way Prince – The Vampire Star.
  • Historia, która jest równie wzruszająca, co niepokojąca.
  • Z muzyką, tekstem i grafiką autora gry, w tym setkami oryginalnych ilustracji.


Gra została wydana na platformie Steam w zeszłym roku i od tego czasu zdobyła nominacje do trzech nagród na 2024 Independent Games Festival, w tym w kategorii “Doskonałość w narracji”.

Mediterranea Inferno wkrótce zawita na Nintendo Switch eShop z mrocznymi wakacyjnymi wibracjami. Cena gry wynosi 60 złotych.

Czy ta powieść wizualna przypadła ci do gustu? Daj nam znać w komentarzach!

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz