Artboard 1

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Luigi’s Mansion 2 HD: Powtórka historii Nintendo

Luigi’s Mansion 2 HD ma swoją premierę na Switchu tego lata. W ten sposób Nintendo powtarza historię. Łatwo można zbyt daleko posunąć się w takich interpretacjach, ale są zauważalne trendy. Dotyczą one momentu i sposobu, w jaki Nintendo decyduje się wydać określone tytuły. 


Nie jest zaskoczeniem, dlaczego tytuły Mario i Zelda pojawiają się na początku życia konsol firmy. Często dzieje się to już przy premierze. To nie tyle jest trend, co po prostu mądry ruch biznesowy. 

Mario i Zelda to nazwy, które są dobrze znane w każdym domu. Generują sprzedaż, zarówno gier, jak i nowego sprzętu. 

A co z końcem generacji konsol, kiedy Nintendo pracuje już nad tytułami, które poprowadzą nową erę? Na przykład, gry Kirby tradycyjnie pojawiały się pod koniec życia konsoli. Kirby’s Adventure zostało wydane na NES trzy lata po premierze konsoli SNES. 

Podobnie Kirby’s Dreamland 3 trafiło do sklepów ponad rok po premierze Nintendo 64. Jednak Kirby Star Allies złamało ten trend, pojawiając się rok po debiucie Switcha. 

Zremasterowane Luigi’s Mansion 2 może być wskazówką, że wkrótce pojawi się nowa konsola Nintendo.

Kiedy Switch został wydany w marcu 2017 roku, było jasne, że konsola Nintendo 3DS będzie się wycofywać. 3DS miał jednak ogromną bazę użytkowników, która nadal byłaby atrakcyjnym rynkiem dla Nintendo, gdy nowy sprzęt był wprowadzany na rynek. Remake Luigi’s Mansion z 2001 roku był doskonałym zakończeniem dla starzejącego się przenośnego urządzenia. Remake został ulepszony o nowe funkcje i stał się trzecim najchętniej kupowanym tytułem na 3DS w 2018 roku. 

Co ciekawe, wydana w 2013 roku gra Luigi's Mansion: Dark Moon, kontynuacja oryginału, została wymyślona przez Shigeru Miyamoto podczas pracy nad testowym modelem pierwszej gry na 3DS. 

Kiedy Switch zbliża się do swojego końca, Dark Moon zyska drugie życie, debiutując w czerwcu jako Luigi’s Mansion 2 HD. Niewiele wiadomo o nadchodzącym Luigi's Mansion 2 poza tym, że zostanie wizualnie ulepszony pod kątem specyfikacji Switcha. Czy gra będzie zawierać nowe funkcje i treści, jeszcze nie wiadomo. 

Niezależnie od tego, premiera Luigi's Mansion 2 HD, gdy krążą plotki o nowej konsoli Nintendo, podkreśla podobieństwo między jej własnym wydaniem a portem oryginału na 3DS. Możliwe, że porty starszych tytułów mogą być końcową strategią firmy dla konsoli Switch. 

Wskaźniki, że nowa konsola może być na horyzoncie, wykraczają poza same Luigi’s Mansion 2 HD. Tak jak kiedyś Kirby był znakiem końca generacji, Wario i Pikachu mogli przejąć tę rolę. WarioWare: Move It! i Detective Pikachu Returns obie wydane w drugiej połowie 2023 roku, akurat kiedy plotki o Switch 2 zaczęły się nasilać. 

WarioWare Gold i Detective Pikachu obie pojawiły się w 2018 roku i były dwoma z ostatnich tytułów wydanych na 3DS. Bardzo oczekiwany remake Paper Mario: The Thousand-Year Door to kolejny przykład klasyka powracającego pod koniec życia konsoli. 

Nintendo nie wydało żadnego oficjalnego oświadczenia na temat nowej konsoli. nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, czy Luigi's Mansion 2 HD jest rzeczywiście oznaką nadchodzącego nowego sprzętu. Remastery i remaki klasycznych tytułów stały się powszechnym i dochodowym elementem współczesnych gier. Takie tytuły są wydawane przez całe życie konsoli. 

Jednak biorąc pod uwagę, jak dobrze port oryginalnego Luigi’s Mansion poradził sobie na starzejącym się systemie 3DS, Nintendo może mieć dobry powód, aby powtórzyć swoją historię z Luigi’s Mansion 2 HD. 

Luigi’s Mansion 2 HD jest dostępne cyfrowo w przedsprzedaży w Nintendo eShop za 249,80 złotych. 

Czy zgadzacie się z tezą, że wydanie Luigi’s Mansion 2 HD może być oznaką nadchodzącej nowej konsoli Nintendo? Dlaczego tak, a może nie? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur Tański



Komentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz