ghost-trick-phantom-detective 1902800913

Właściciel zdjęcia: Capcom

Kultowa gra na Nintendo DS doczeka się nowego remastera

Nintendo i Capcom podczas ostatniego Nintendo Direct ogłosiły powrót samozwańczego kultowego klasyka z Nintendo DS. Choć pierwotnie była wydana tylko na Nintendo DS, tym razem zostanie wydana nie tylko na Nintendo Switch, ale także na platformy PS4, Xbox One i PC. Gra, o której mowa to Ghost Trick: Phantom Detective, gra od twórcy Ace Attorney, Shu Takumi.

Minęło ponad 10 lat od czasu, gdy Ghost Trick: Phantom Detective po raz pierwszy zostało wydane na Nintendo DS. Nie jest to tytuł tak rozpoznawalny jak kultowa seria Ace Attorney, Capcom sam określa grę jako kultowy klasyk i powiedział, że jej powrót był długo oczekiwany. Krótki zwiastun gry został udostępniony podczas ostatniego Nintendo Direct.

Wydana po raz pierwszy w 2010 roku Ghost Trick: Phantom Detective, arcyciekawa gra przygodowa z pomysłu Shu Takumi ojca serii Ace Attorney, doczeka się długo oczekiwanego powrotu!” podzieliła się zapowiedzią gry firma Capcom. „Urzekająca opowieść o śmierci, życiu i utraconych wspomnieniach powróci latem 2023 roku z piękną grafiką w wysokiej rozdzielczości i zupełnie nowymi funkcjami, które wzbogacą rozgrywkę”.

 
Na stronie Capcomu powstała strona poświęcona grze, która ma dać wyobrażenie o tym jak wygląda zremasterowaną wersja Ghost Trick: Phantom Detective. Lepsza grafika i poprawiona liczba klatek na sekundę to podstawowe elementy remasterów, które są również dostępne w tej grze. Jest też zupełnie nowa funkcja kolekcjonowania, w której gracze znajdą dzieła sztuki i muzykę

Po wydaniu na Nintendo DS. gra trafiła również na urządzenia z systemem iOS i zawierała zagadki. Te zagadki zostały zaaplikowane do zremasterowanej wersji gry, podobnie jak dodatkowe wyzwania, które gracze mogą wykonać, aby zdobyć odznaki.

Zremasterowana wersja Ghost Trick: Phantom Detective nie ma jeszcze daty premiery. Gra pojawi się również na Nintendo Switch w 2023 roku. 

Czy ogrywaliście oryginalną wersję Ghost Trick: Phantom Detective na Nintendo DS? Jesteście zaskoczenie, że gra zostanie zremasterowana po tylu latach? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Pokemon Scarlet w sklepach od 217.29zł
Avans.pl
219.31zł
Sprawdź
Electro.pl
219.31zł
Sprawdź
Media Expert
217.29zł
Sprawdź
Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz