enrique-vidal-flores-zsXvRKtsf6Q-unsplash  1

Właściciel zdjęcia: Unsplash / Enrique Vidal Flores

Konsola Switch wkracza w siódmy rok na rynku. Czy to koniec?

W niedawnej rozmowie z Nikkei, prezes Nintendo, Shuntaro Furukawa, ponownie potwierdził zamiar firmy wsparcia konsoli Switch nowymi grami w przyszłym roku. 


Konsola Switch została wprowadzona na rynek w marcu 2017 roku i już teraz minęła ponad połowa jej siódmego roku obecności na rynku. Na pytanie, czy cykl życia konsoli może zostać jeszcze bardziej przedłużony, Furukawa potwierdził, że firma nadal pracuje nad oprogramowaniem dla Switcha na rok podatkowy kończący się 31 marca 2025 roku. 

Warto zauważyć, że te komentarze Furukawy potwierdzają to, co już wiedzieliśmy. Rok podatkowy Nintendo trwa od kwietnia do marca, a z Luigi’s Mansion 2 HD zaplanowanym na lato 2024 roku i przypuszczalnie remakiem Paper Mario Thousand-Year Door, który prawdopodobnie zostanie wydany po marcu, po premierach gier Mario vs. Donkey Kong i Princess Peach: Showtime!, obie te produkcje są technicznie zaplanowane na rok podatkowy 2024/2025 nad którymi Nintendo obecnie pracuje.

Ze względu na doniesienia, że Switch 2 został zaprezentowany deweloperom podczas Gamescom oraz na gęsty napływ plotek o nowym sprzęcie Nintendo w ciągu lata, wszystkie znaki wskazują na to, że następca konsoli Switch zostanie wprowadzony na rynek w 2024 roku. Niemiej jednak, nawet jeśli prace nad następcą są w toku, Nintendo będzie chciało skupić się na obecnym modelu, gdy zbliża się lukratywny sezon świąteczny w 2023 roku. 

Wspomniane gry Mario vs. Donkey Kong oraz Princess Peach: Showtime! To dwie produkcje, które zostaną wydane w pierwszych miesiącach 2024 roku, więc posiadacze Switcha będą mieli jeszcze kilka dużych tytułów do zabawy w przyszłym roku – chociażby w pierwszych sześciu miesiącach. 

Istnieje również możliwość, że Nintendo pracuje nad niezapowiedzianym oprogramowaniem na Switcha. Konsola ta sprzedała się w ponad 129 milionach egzemplarzy do końca sierpnia 2023 roku, więc istnieje ogromna baza użytkowników, którzy będą kontynuować zakup gier nawet po ogłoszeniu następcy.

Mimo to, komentarze Furukawy nie powinny jeszcze być traktowane jako potwierdzenie, że gry na Switcha będą wciąż wydawane w 2025 roku. Kwiecień 2024 roku jest wciąż częścią roku podatkowego kończącego się w marcu 2025 roku.

Jak myślicie, czy Nintendo wciąż ma w zanadrzu jakieś niespodzianki na Switcha, które nie zostały jeszcze ogłoszone? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz