nintendo-3ds-wii-u-mario-1280x720

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Koniec ery online dla konsol 3DS i Wii U

Oznacza to, że pierwsza część Splatoon, Mario Kart 8, Super Smash Bros. 4, Mario Maker, Xenoblade Chronicles X i inne gry nie będą miały możliwości grania online po przyszłym roku. Co do tego, czy gry firm trzecich spotka ten sam los, Nintendo oświadczyło: „Z pewnymi wyjątkami, usług online zostaną zakończone dla wszystkich oprogramowani Nintendo 3DS i Wii U". Jeśli nadal gracie w Minecrafta lub Terrarię na Wii U, prawdopodobnie będziecie musieli ograniczyć się do rozgrywki singlowej w przyszłości. 


Jedyną aplikacją od Nintendo, która nadal będzie wspierać usługi online jest Pokémon Bank, ale Nintendo podkreśla, że to wsparcie „może również zakończyć się w przyszłości”. Plan zakłada zakończenie funkcji online w kwietniu, ale Nintendo oświadczyło, że „jeśli napotkamy zdarzenie, które utrudni kontynuowanie usług online, możemy być zmuszeni do wcześniejszego zakończenia usług niż planowano”. 


Jeśli chcecie nadal umieszczać odznaki z automatu na swoim menu głównym 3DS, musicie to zrobić przed zakończeniem usługi. Według informacji od Nintendo, w przeciwnym razie wyświetli się ekran błędu podczas uruchamiania, co uniemożliwi korzystanie z oprogramowania.

Wcześniej w tym roku zakończyły działanie sklepy internetowe Wii U i 3DS. Oznacza to, że nie można kupić nowych gier w formie cyfrowej na żadnej z tych platform. Z zakończeniem funkcji online do przesiadki na Switcha, kosztem zachowanie bibliotek obu tych konsol. Jak można się spodziewać, to nie spotkało się z entuzjazmem. 


Było to nieuniknione, ale te wiadomości nadal na mnie ciężko zadziałały”, powiedział Reecee. „Czy naprawdę jest to takie trudne dla wielomiliardowej firmy utrzymać te serwery?” 

Moja nadzieja na Switcha 2 to jakiś rodzaj schematu sterowania, który uwzględni DS/3DS/Wii U ponieważ, tak jak jest teraz, te konsole faktycznie zostaną zapomniane bez innych dokładnych alternatyw”, napisał na Twitterze THAKO.

Jakie jest Wasze zdanie na temat decyzji Nintendo o zakończeniu wsparcia dla gier online na 3DS i Wii U? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur Tański



Komentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz