122466718

Właściciel zdjęcia: Bandai Namco

Koniec dla PAC-MAN 99 – Nintendo zamyka serwery

We wrześniu Nintendo ogłosiło, że cyfrowa gra PAC-MAN 99, dostępna tylko w wersji cyfrowej, dołączy do swojego wąsatego kuzyna, Super Mario Bros. 35, w wielkiej kopcącej się stercie zaginionych produkcji. Dziś to oficjalnie nastąpiło. 


Oficjalne wsparcie zakończyło się w niedzielę 8 października. Jednakże, biorąc pod uwagę, że była to niedziela, a następnego dnia przypadało święto federalne, gra została oficjalnie usunięta z dniem dzisiejszym. 

Gra pozwalała na toczenie pojedynku 99 graczy w klasycznym stylu PAC-MAN, dając im możliwość psucia planów swoim przeciwników różnymi sposobami. Jak w przypadku wszystkich gier typu battle royale, tylko jeden może dojść do samego końca. 

Dobrą wiadomością jest to, że Ci, którzy zakupili DLC przed jego usunięciem, wciąż będą mogli grać w PAC-MAN 99 w trybie offline. Osoby, które teraz chcą zdobyć grę lub DLC niestety, nie mają już na to szans. 

W zeszłym tygodniu Nintendo ogłosiło, że zamyka serwery Nintendo 3DS i Wii U. Tak więc możemy to wszystko dodać do stosu zapomnianych rzeczy. 

Nintendo niedawno ogłosiło i wydało F-ZERO 99, chaotyczną grę F-ZERO, w której 99 graczy rywalizuje na tej samej trasie. Jednak nadal utrzymują popularną grę Tetris 99, która działa w pełni. 

W 2021 roku usunięto grę Super Mario Bros, 35, ulubioną grę typu battle royale, w której gracze rywalizowali, grając w klasyczną NESową wersję. Była to specjalna edycja z okazji 35. rocznicy Mario, ale niestety znikła zbyt szybko. 

Mimo, że Pac-Man 99 oficjalnie stało się zaginioną grą, Bandai Namco zaskoczyło nas dzisiaj ogłoszeniem nowej gry o długiej nazwie, PAC-MAN Mega Tunnel Battle: Chomp Champs. Chomp Champs będzie dostępne na wszystkich konsolach po premierze na początku 2024 roku, co prawdopodobnie będzie także zgodne z planami Nintendo dotyczącymi Switcha 2. Jakie są Wasze wspomnienia z gry PAC-MAN 99? Czy graliście w nią przed jej usunięciem? Dajcie nam znać w sekcji komentarzy lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz